Profilaktyka Stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna w Atelier Uśmiechu

Profilaktyka stomatologiczna w Atelier Uśmiechu

Nie ma nic wspanialszego niż piękny uśmiech, radosna twarz i zdrowy wygląd. Piękne, białe zęby nie biorą się znikąd. To właśnie profilaktyka stomatologiczna pozwala nam zachować śnieżnobiały uśmiech i czuć się pewnie. Profilaktyka zarówno w stomatologii, jak i w każdej dziedzinie życia jest podstawą odpowiedniego funkcjonowania, w tym przypadku, pięknego uśmiechu.

Sami możemy się nauczyć odpowiedniej profilaktyki i wyrobić odpowiednie nawyki, żeby w późniejszym czasie uniknąć częstych i kosztownych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Profilaktyka to nic innego jak przeciwdziałanie, pewnego rodzaju czynności, które wykonujemy systematycznie, a które przynoszą nam oczekiwane rezultaty i nie powodują chorób jamy ustnej.

Codzienna higiena jamy ustnej

W przypadku profilaktyki stomatologicznej, jej podstawą jest systematyczność i sumienne dbanie o jamę ustną, regularne mycie zębów, dobór odpowiedniej szczoteczki, pasty do mycia zębów czy nici do czyszczenia. Nie zapominajmy również o płynie do płukania jamy ustnej. Często wydaje nam się, że reklamowane w telewizji przybory do higieny jamy ustnej są dla nas odpowiednie, jednak niestety to tak nie działa. Nie wszystko, co piękne i kolorowe jest idealne i dobre właśnie dla nas. Wystarczy jedna wizyta w Atelier Uśmiechu na Mokotowie, aby nasi specjaliści doradzili Wam, czego należy używać. Z dnia na dzień zobaczycie różnice, jeśli zaczniecie stosować odpowiednie „narzędzia” w higienie jamy ustnej. Nauczymy Was również jak je używać, jak szczotkować, jak zarazić tym nawykiem swoje dzieci i jak dbać, żeby później nie leczyć.

Jak długo powinno się szczotkować zęby? W przypadku szczoteczki manualnej czas szczotkowania powinien wynosić od 3 do 4 minut. Natomiast korzystając ze szczoteczki elektrycznej lub sonicznej, wystarczą 2 minuty. Najskuteczniej myje się zęby szczoteczką o okrągłej końcówce, ponieważ pozwala skupić się na myciu powierzchni jednego zęba. Należy myć zęby w sposób wymiatający, a nie szorujący. Niestety dorośli bardzo często za bardzo dociskają szczoteczkę, wyrządzając tym samym krzywdę swoim zębom. Pamiętajmy, że żadna, nawet najdroższa szczoteczka nie zastąpi poświęconego czasu oraz odpowiedniej techniki mycia.

Oprócz szczoteczki bardzo ważną rolę odgrywa również nić dentystyczna. Za jej pomocą możemy usunąć resztki jedzenia z przestrzeni między zębami. Osoby, które mają uzupełnienia protetyczne lub noszą aparat ortodontyczny powinny używać specjalistycznych nici. Najlepiej w takiej sytuacji wybrać się do higienistki, która doradzi we wszelkich wątpliwościach i pomoże dobrać odpowiednie preparaty, kierując się stanem zębów pacjenta oraz jego preferencjami. Pasta do zębów i płyn do płukania jamy ustnej pełnią natomiast funkcję pomocniczą. Całe czyszczenie bowiem polega na usunięciu resztek jedzenie z powierzchni zębów. Pasta i płyn dają wówczas poślizg i sprawiają, że ta czynność jest bardziej przyjemna. Dodatkowo aktywne składniki zmniejszają wrażliwość zębiny, redukują liczbę bakterii oraz wspomagają reminarelizację szkliwa.

Systematyczne wizyty

Sama codzienna higiena jamy ustnej nie wystarczy. Kolejnym etapem profilaktyki stomatologicznej są systematyczne wizyty w Atelier Uśmiechu. Każdego naszego pacjenta zapraszamy na wizyty co 6 miesięcy. Zapobiega to pojawieniu się chorób zębów i przyzębia. Lekarz stomatolog podczas takiej wizyty robi przegląd jamy ustnej, a jeśli zajdzie taka potrzeba wykona zabieg piaskowania, czyli usuwania osadu, bądź też skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego.

Najważniejsze cele profilaktyki stomatologicznej

Nawet najlepiej przeprowadzone leczenie nie da gwarancji na piękny uśmiech, jeśli nie będziemy dbać o higienę jamy ustnej. Niezmiernie ważne jest również zdrowe, zbilansowane odżywianie, stosowanie preparatów zawierających fluor oraz wspomniane wcześniej wizyty kontrolne, przynajmniej raz na pół roku.

Co uzyskamy dzięki takim czynnościom:

 • utrzymamy swoje zęby przez całe życie,
 • utrzymamy prawidłowe czynności narządu żucia,
 • wyeliminujemy ból i dolegliwości związane z nieprawidłowym uzębieniem, jak np. braki zębowe lub choroby przyzębia.

Rola fluoru w profilaktyce

Zalecamy naszym pacjentom nałożenie fluoru, zwłaszcza po zabiegach takich jak usuwanie kamienia nazębnego oraz osadu. Jest to bardzo ważny proces, ponieważ fluor jest pierwiastkiem śladowym, który powoduje remineralizację dla plamy próchniczej. Następuje wówczas mineralizacja, czyli uwapnienie. W takim przypadku ząb pozostaje wolny od płytki nazębnej i nie jest narażony na kwasy, które powodują powstawanie próchnicy. Dodatkowo fluor działa przeciwbakteryjnie, zwiększa odporność szkliwa oraz blokuje kanaliki zębinowe szkliwa.

Jak możemy podsumować w punktach profilaktykę stomatologiczną?

 1. Lepiej zapobiegać niż leczyć
 2. Podstawą profilaktyki stomatologicznej są codziennie czynności, które wykonujemy sami w domu
 3. Systematyczność i umiejętne wykorzystywanie środków higieny jamy ustnej
 4. Regularne wizyty w Atelier Uśmiechu
 5. Stosowanie się do zaleceń specjalisty
 6. Ważna rola fluoru w profilaktyce

Usługi

 • Stomatologia Zachowawcza

  Specjalizujemy się w profilaktyce przeciwpróchnicowej i skutecznym leczeniu zaatakowanych już tkanek twardych zębów.

  Więcej

 • Protetyka

  Oferujemy szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań dla odbudowania utraconych już zębów ze znakomitym, naturalnym efektem.

  Więcej

 • Okluzja i Leczenie Bruksizmu

  Rozwiązujemy wszelkie problemy związane z niewłaściwym kontaktem pomiędzy zębami a żuchwą czy zgrzytaniem i zaciskaniem szczęki.

  Więcej

 • Endodoncja

  Nowoczesne leczenie kanałowe to nasza specjalność. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych zabiegów.

  Więcej

 • Periodontologia

  Wykonujemy wszelkiego typu zabiegi z zakresu leczenia i profilaktyki schorzeń wokół zęba.

  Więcej

 • Stomatologia dziecięca

  Najmłodsi pacjenci są dla nas szczególnie ważni, prowadzimy leczenie stomatologiczne dla dzieci od najmłodszych lat.

  Więcej

 • Ortodoncja

  Zajmujemy się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u pacjentów w każdym wieku. Proste zęby to pasja naszych ortodontów.

  Więcej

 • Wybielanie

  Nasze zabiegi wybielania w bezpieczny sposób zaspokajają potrzebę posiadania białych zębów u najbardziej wymagających pacjentów.

  Więcej

 • Profilaktyka stomatologiczna

  Stosujemy wszelkie działania, które mają na celu zapobieganie powstawania i rozwoju chorób zębów i przyzębia.

  Więcej

 • Chirurgia

  Wykonujemy bezbolesne zabiegi chirurgiczne o wszelkim stopniu skomplikowania, z należytą troską o komfort pacjenta.

  Więcej

 • Implantologia

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakładaniu implantów i protez zębowch. Stosujemy wyłącznie najwyższej klasy, bezpieczne materiały.

  Więcej

 • Implantoprotetyka

  W naszej klinice umożliwiamy odbudowanie brakującego uzębienia za pomocą implantów, dla stabilności i poczucia bezpieczeństwa przy każdej czynności.

  Więcej

  Specjaliści

  • Agnieszka Peret

   Agnieszka Peret

   Lekarz Stomatolog, specjalista periodontolog

   Dyrektor Medyczny Atelier Uśmiechu, Periodontologia

   Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Od początku pracy zawodowej ukierunkowana na podnoszenie swoich kwalifikacji w zakresie periodontologii.

   Więcej

  • Michał Dudziński

   Michał Dudziński

   Lekarz Stomatolog

   Protetyka

   Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studia ukończył z wyróżnieniem. Asystent i doktorant w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

   Więcej

  • Katarzyna Kopciewska

   Katarzyna Kopciewska

   Lekarz Stomatolog

   Stomatologia Zachowawcza, Stomatologia Dziecięca

   Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Już w trakcie studiów była aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, by móc być na bieżąco z najnowszymi trendami w świecie stomatologii.

   Więcej

  • Krzysztof Kowalczyk

   Krzysztof Kowalczyk

   Lekarz Stomatolog

   Protetyka, Endodoncja

   Swoją przygodę ze stomatologią rozpoczął od ukończenia Medycznego Studium Zawodowego o kierunku Technika Dentystyczna i Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Śląskiej Akademii Medycznej.

   Więcej

  • Patrycja Ostapiuk - Dąbrowska

   Patrycja Ostapiuk - Dąbrowska

   Lekarz Stomatolog

   Chirurgia, Implantologia

   Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uzyskała 3. miejsce w Polsce i 2. w warszawskiej Izbie Lekarskiej pod względem najlepiej zdanego Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego.

   Więcej

  • Justyna Zub

   Justyna Zub

   Lekarz Stomatolog, Master of Science in Orthodontics

   Ortodoncja

   Ukończyła studia na kierunku lekarsko- dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2010r. Specjalizuje się w kompleksowym leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych.

   Więcej

  • Kamila Wróbel - Bednarz

   Kamila Wróbel - Bednarz

   Doktor Nauk Medycznych

   Okluzja, Przebudowy zwarcia, Protetyka

   Ukończyła Wydział Lekarsko-Dentystyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studia podyplomowe „Biomateriały – materiały dla medycyny” na AGH w Krakowie.

   Więcej

  • Marek Rybicki

   Marek Rybicki

   Lekarz Stomatolog, lekarz medycyny, specjalista chirurgii twarzowo- szczękowej

   Chirurgia, Implantologia

   Specjalista w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej, implantologii oraz ortognatyki.
   Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie zdobył tytuł lekarza stomatologa oraz lekarza medycyny.

   Więcej

  • Anita Walczak

   Anita Walczak

   Właściciel Atelier Uśmiechu

   Higienistka stomatologiczna

   Higienistka stomatologiczna z ogromną pasją do swojego zawodu. Autorka książki pt. Sztuka mycia zębów wydanego przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie.

   Więcej

   Gwarancje w Atelier śmiechu

   Stosujemy najwyższe standardy jakości usług, dlatego możemy naszym pacjentom udzielić gwarancji na wykonywane przez naszych specjalistów zabiegi. Pamiętajcie, że to nie tylko od nas zależy, jak długo wasze uzębienie pozostanie w stanie idealnym, takim jak po zakończeniu leczenia. Po każdym leczeniu otrzymujecie od nas rekomendację i zasady gwarancji na wykonane usługi.

   3

   Na wypełnienia udzielamy 3-letnie gwarancji pod warunkiem wizyt kontrolnych i higienizacji w Atelier Uśmiechu co 6 miesięcy

   3

   Na leczenie kanałowe pierwszorazowe (pierwotne) udzielany 3-letniej gwarancji, nie obejmuje ona leczenia wtórnego

   3

   W przypadku odbudowy protetycznej, odbudowy na implantach udzielamy 3-letniej gwarancji

   100

   Dożywotnia gwarancja na implanty stomatologiczne

   Zarezerwuj Wizytę

   Atelier Uśmiechu

   Atelier Uśmiechu

   O Nas

   Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

   Nota Prawna | Polityka Prywatności

   Metody Płatności

   MediRaty