Fizjoterapia

Atelier Uśmiechu » Fizjoterapia

Fizjoterapia stomatologiczna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i dysfunkcji układu stomatognatycznego, czyli struktur anatomicznych związanych z żuciem, mową i oddychaniem. Skupia się na diagnozowaniu i terapii różnego rodzaju problemów, które mogą wpływać na funkcje ustno-twarzowe.

Na czym polega fizjoterapia?

Celem fizjoterapii stomatologicznej jest przywrócenie i utrzymanie optymalnego stanu zdrowia i funkcji narządu żucia, układu mięśniowo-szkieletowego głowy i szyi, a także poprawa wyglądu zewnętrznego twarzy.

W praktyce fizjoterapia stomatologiczna może obejmować:

 1. Ćwiczenia terapeutyczne – mają na celu wzmocnienie i zwiększenie wydolności mięśni oraz poprawę zakresu ruchu w okolicach szczęki, żuchwy i szyi.
 2. Terapię manualną – wykonywanie technik manipulacyjnych i mobilizacji w celu poprawy funkcji stawów skroniowo-żuchwowych i mięśni.
 3. Edukację Pacjenta – obejmuje przekazywanie informacji na temat prawidłowej higieny jamy ustnej, prawidłowych nawyków żywieniowych oraz technik relaksacyjnych.

Fizjoterapia stomatologiczna jest istotnym elementem leczenia Pacjentów z różnymi dysfunkcjami i schorzeniami w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego. W naszej klinice w Warszawie Atelier Uśmiechu fizjoterapia jest prowadzona we współpracy ze specjalistami z innych dziedzin, takimi jak stomatolodzy, ortodonci czy logopedzi, aby zapewnić kompleksową opiekę Pacjentom i poprawić jakość ich życia.

Kiedy udać się do fizjoterapeuty?

Na fizjoterapię stomatologiczną można się udać w przypadku występowania różnych problemów związanych z układem stomatognatycznym, takich jak:

 1. Bóle głowy, szczęki, żuchwy i szyi
 2. Sztywność w stawach skroniowo-żuchwowych
 3. Zaburzenia zgryzu
 4. Trudności w otwieraniu lub zamykaniu ust
 5. Problemy z mową
 6. Dysfunkcje żucia
 7. Zgrzytanie zębami (bruksizm)
 8. Problemy z oddychaniem przez usta
 9. Zaburzenia po operacjach stomatologicznych
 10.  Zaburzenia po urazach w obrębie twarzy i jamy ustnej

Jeśli doświadczasz którychś z powyższych objawów, warto skonsultować się z dentystą lub lekarzem stomatologiem, który może skierować cię do specjalisty od fizjoterapii stomatologicznej.
Fizjoterapia stomatologiczna może pomóc w łagodzeniu bólu, poprawie funkcji stawów skroniowo-żuchwowych i mięśni, oraz zapobieganiu dalszym komplikacjom.

Umów się na wizytę już dziś

Kompleksowe leczenie stomatologiczne w jednym miejscu

Zachęcamy do przejrzenia oferty protetyki w Warszawie (Mokotów, Ursynów). Nasza klinika stomatologiczna Warszawa oraz wyjątkowy Zespół świadczą takie usługi jak:

Popraw z nami jakość swoich zębów i podkreśl ich wygląd! Zapraszamy do kontaktu.

Atelier Uśmiechu

Atelier Uśmiechu

O Nas

Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

PKO Bank Polski SA
nr konta: 12 1020 1068 0000 1602 0346 3627

Nota Prawna | Polityka Prywatności

Metody Płatności

Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


MediRaty

raty