Periodontologia

Periodontologia

Periodontologia - czym zajmuję się ten dział stomatologii?

Najprościej mówiąc, periodontologia, to dział zajmujący się każdego rodzaju chorobami przyzębia. Czym zatem jest przyzębie? Tym terminem możemy określić wszystkie tkanki, które utrzymują zęby we właściwym miejscu, np. dziąsła czy okostną.

Periodontologia Mokotów leczy każdego rodzaju choroby periodontologiczne jak zapalenie dziąseł, paradontozę czy zapalenie przyzębia. Jak każda choroba, tak i te mają swoją przyczynę. W przypadku chorób przyzębia głównym ich powodem jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej, a tym bardziej jej całkowity brak.

Nie ma wakacji od mycia zębów

Pamiętajcie o słowach naszej Pani Anity „Nie ma wakacji od mycia zębów”

Zęby powinniśmy myć minimum 2 minuty. Niestety z badań wynika, że poświęcamy na te czynności tylko 46 sekund, co skutkuje odkładaniem się płytki bakteryjnej, która po pewnym czasie zmienia się w kamień nazębny, a to największy wróg naszej jamy ustnej. Jako że kamień nazębny to nic innego jak bakterie w naszej jamie ustnej, jest on źródłem toksyn, a tym samym powoduje stany zapalne przyzębia.

Objawy chorób przyzębia

Jeśli zauważycie u siebie, długotrwałe krwawienie z dziąseł, wrażliwość na słodkie i słone lub lekko ruszające się zęby, niestety doświadczacie objawów chorób przyzębia. Wówczas należy w możliwie jak najkrótszym czasie udać się do gabinetu stomatologicznego, specjalizującego się w tego rodzaju chorobach. Objawem choroby przyzębia jest również bardzo często brzydki zapach z ust. Jeśli nie jest to wina paczki zjedzonych chipsów, a brzydki zapach towarzyszy Wam od dłuższego czasu, może to świadczyć właśnie o chorobie przyzębia. Periodontologia Mokotów będzie w stanie rozwiązać Państwa problemy.

Jak większość chorób jamy ustnej, również choroby przyzębia spowodowane są brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej. Nasze zęby same nie będą piękne, nie będą błyszczeć, to my musimy im w tym pomóc. Pomyślcie, że każde 2 minuty poświęcone na mycie zębów, do tego kontrolne wizyty w Atelier Uśmiechu, będą Waszą inwestycją. Inwestujecie w siebie, a to z pewnością ułatwi Wam wiele spraw w życiu osobistym i zawodowym.

Przyczyny choroby

Czasami choroby przyzębia, czy ogólnie choroby jamy ustnej, mogą być wywoływane przyjmowaniem niektórych leków, na przykład przy padaczce, czy chorobach układu krążenia. Negatywny wpływ może mieć również zła dieta uboga w witaminy, palenie papierosów, obecność kamienia nazębnego i płytki nazębnej.

Podczas pierwszej wizyty w Atelier Uśmiechu, jeśli nasz lekarz stomatolog, specjalista w stomatologii zachowawczej, będzie podejrzewać możliwość wystąpienia chorób przyzębia, to podczas następnej wizyty zajmie się Państwem lekarz periodontolog mokotów.

Kiedy udać się do periodontologa?

Lekarz periodontolog Ursynów jest konieczny, kiedy zauważymy krwawienie podczas szczotkowania zębów. Krwawiące i zaczerwienione dziąsła powinny być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Nie należy również bagatelizować odsłoniętych szyjek zębowych, chwiejności zębów, dużej nadwrażliwości na ciepłe i zimne pokarmy oraz napoje, a także nieprzyjemnego zapachu z ust. Im szybciej przystąpimy do działania i zgłosimy się na wizytę do specjalisty periodontologa, tym większa jest szansa na to, że nasze zęby zostaną uchronione przed wypadnięciem.

Usługi

 • Stomatologia Zachowawcza

  Specjalizujemy się w profilaktyce przeciwpróchnicowej i skutecznym leczeniu zaatakowanych już tkanek twardych zębów.

  Więcej

 • Protetyka

  Oferujemy szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań dla odbudowania utraconych już zębów ze znakomitym, naturalnym efektem.

  Więcej

 • Okluzja i Leczenie Bruksizmu

  Rozwiązujemy wszelkie problemy związane z niewłaściwym kontaktem pomiędzy zębami a żuchwą czy zgrzytaniem i zaciskaniem szczęki.

  Więcej

 • Endodoncja

  Nowoczesne leczenie kanałowe to nasza specjalność. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych zabiegów.

  Więcej

 • Periodontologia

  Wykonujemy wszelkiego typu zabiegi z zakresu leczenia i profilaktyki schorzeń wokół zęba.

  Więcej

 • Stomatologia dziecięca

  Najmłodsi pacjenci są dla nas szczególnie ważni, prowadzimy leczenie stomatologiczne dla dzieci od najmłodszych lat.

  Więcej

 • Ortodoncja

  Zajmujemy się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u pacjentów w każdym wieku. Proste zęby to pasja naszych ortodontów.

  Więcej

 • Wybielanie

  Nasze zabiegi wybielania w bezpieczny sposób zaspokajają potrzebę posiadania białych zębów u najbardziej wymagających pacjentów.

  Więcej

 • Profilaktyka

  Wizyta higienizacyjna nazywana jest również wizytą profilaktyczną. W zależności od sytuacji pacjenta jej celem jest usunięcie kamienia, płytki nazębnej, przebarwień.

  Więcej

 • Chirurgia

  Wykonujemy bezbolesne zabiegi chirurgiczne o wszelkim stopniu skomplikowania, z należytą troską o komfort pacjenta.

  Więcej

 • Implantologia

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakładaniu implantów i protez zębowch. Stosujemy wyłącznie najwyższej klasy, bezpieczne materiały.

  Więcej

 • Implantoprotetyka

  W naszej klinice umożliwiamy odbudowanie brakującego uzębienia za pomocą implantów, dla stabilności i poczucia bezpieczeństwa przy każdej czynności.

  Więcej

 • Narkoza

  Rodzajem znieczulenia ogólnego, narkozy, które stosujemy w naszej klinice w trakcie leczenia stomatologicznego jest analgosedacja.

  Więcej

  Specjaliści

  • Agnieszka Peret

   Agnieszka Peret

   Lekarz Stomatolog, specjalista periodontolog

   Dyrektor Medyczny Atelier Uśmiechu, Periodontologia

   Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Od początku pracy zawodowej ukierunkowana na podnoszenie swoich kwalifikacji w zakresie periodontologii.

   Więcej

  • Natalia Złotkowska

   Natalia Złotkowska

   Lekarz stomatolog

   Protetyka / Okluzja / Bruksizm

   Specjalizuje się w wykonywaniu licówek, przy pomocy których możemy w szybki i zadowalający sposób poprawić uśmiech pacjenta. Korzysta z najlepszych rozwiązań technologicznych.

   Więcej

  • Anna Lidawska

   Anna Lidawska

   Lekarz stomatolog

   Protetyka / Okluzja / Bruksizm

   Zajmuję się protetyką, estetyką i protetyka cyfrową. Od momentu ukończenia UM w Łodzi uczestniczyłam w wielu stażach, m.in W Maladze (Hiszpania), w Dubaju, Jordanii.

   Więcej

  • Michał Dudziński

   Michał Dudziński

   Lekarz Stomatolog

   Protetyka

   Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studia ukończył z wyróżnieniem. Asystent i doktorant w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

   Więcej

  • Katarzyna Kopciewska

   Katarzyna Kopciewska

   Lekarz Stomatolog

   Stomatologia Zachowawcza, Stomatologia Dziecięca

   Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Już w trakcie studiów była aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, by móc być na bieżąco z najnowszymi trendami w świecie stomatologii.

   Więcej

  • Patrycja Ostapiuk - Dąbrowska

   Patrycja Ostapiuk - Dąbrowska

   Lekarz Stomatolog

   Chirurgia, Implantologia

   Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uzyskała 3. miejsce w Polsce i 2. w warszawskiej Izbie Lekarskiej pod względem najlepiej zdanego Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego.

   Więcej

  • Justyna Zub

   Justyna Zub

   Lekarz Stomatolog, Master of Science in Orthodontics

   Ortodoncja

   Ukończyła studia na kierunku lekarsko- dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2010r. Specjalizuje się w kompleksowym leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych.

   Więcej

  • Marek Rybicki

   Marek Rybicki

   Lekarz Stomatolog, lekarz medycyny, specjalista chirurgii twarzowo- szczękowej

   Chirurgia, Implantologia

   Specjalista w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej, implantologii oraz ortognatyki.
   Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie zdobył tytuł lekarza stomatologa oraz lekarza medycyny.

   Więcej

  • Anita Walczak

   Anita Walczak

   Właściciel Atelier Uśmiechu

   Higienistka stomatologiczna

   Higienistka stomatologiczna z ogromną pasją do swojego zawodu. Autorka książki pt. Sztuka mycia zębów wydanego przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie.

   Więcej

  • Joanna Ucieklak

   Joanna Ucieklak

   Lekarz stomatolog

   Stomatologia zachowawcza, Stomatologia dziecięca

   Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Już w trakcie studiów brała udział w licznych konferencjach z różnych obszarów stomatologii organizowanych przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii. Nieustannie rozwija swoją wiedzę i umiejętności w zakresie stomatologii zachowawczej i stomatologii dziecięcej.

   Więcej

  • Tomasz Kaźmierczak

   Tomasz Kaźmierczak

   Lekarz stomatolog

   Endodoncja

   Z sukcesem przeprowadza najtrudniejsze zabiegi leczenia kanałowego tj. zamknięcie perforacji korzenia, usuwanie złamanych narzędzi z kanału, niedrożne kanały korzeniowe, resorpcja korzenia.

   Więcej

  • Marta Błaszczyk-Owczarek

   Marta Błaszczyk-Owczarek

   Lekarz stomatolog

   Stomatologia zachowawcza, Endodoncja

   Do leczenia wykorzystuje mikroskop stomatologiczny, który zapewnia dokładność i precyzję leczenia. Szczególny nacisk kładzie na mało inwazyjne techniki leczenia, pozwalające zachować jak najwięcej tkanek własnego zęba.

   Więcej

   Gwarancje w Atelier śmiechu

   Stosujemy najwyższe standardy jakości usług, dlatego możemy naszym pacjentom udzielić gwarancji na wykonywane przez naszych specjalistów zabiegi. Pamiętajcie, że to nie tylko od nas zależy, jak długo wasze uzębienie pozostanie w stanie idealnym, takim jak po zakończeniu leczenia. Po każdym leczeniu otrzymujecie od nas rekomendację i zasady gwarancji na wykonane usługi.

   3

   Na wypełnienia udzielamy 3-letnie gwarancji pod warunkiem wizyt kontrolnych i higienizacji w Atelier Uśmiechu co 6 miesięcy

   3

   Na leczenie kanałowe pierwszorazowe (pierwotne) udzielany 3-letniej gwarancji, nie obejmuje ona leczenia wtórnego

   3

   W przypadku odbudowy protetycznej, odbudowy na implantach udzielamy 3-letniej gwarancji

   100

   Dożywotnia gwarancja na implanty stomatologiczne

   Zarezerwuj Wizytę

   Atelier Uśmiechu

   Atelier Uśmiechu

   O Nas

   Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

   Nota Prawna | Polityka Prywatności

   Metody Płatności

   Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


   MediRaty

   raty