Periodontologia - Leczenie paradontozy i chorób przyzębia Warszawa

Atelier Uśmiechu » Periodontologia

Periodontologia

Periodontologia - czym zajmuję się ten dział stomatologii?

Najprościej mówiąc, periodontologia, to dział zajmujący się każdego rodzaju chorobami przyzębia. Czym zatem jest przyzębie? Tym terminem możemy określić wszystkie tkanki, które utrzymują zęby we właściwym miejscu, np. dziąsła czy okostną.

Periodontologia Warszawa Mokotów obejmuje leczenie leczy każdego rodzaju chorób periodontologicznych, w tym na przykład: zapalenie dziąseł, paradontozę czy zapalenie przyzębia. Jak każda choroba, tak i te, mają swoją przyczynę. W przypadku chorób przyzębia głównym ich powodem jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej, a tym bardziej jej całkowity brak. Im szybciej przystąpimy do działania i zgłosimy się na wizytę do specjalisty periodontologa, tym większa jest szansa na to, że nasze zęby zostaną uchronione przed wypadnięciem.

Nie ma wakacji od mycia zębów

Pamiętajcie o słowach naszej Pani Anity „Nie ma wakacji od mycia zębów”

Zęby powinniśmy myć minimum 2 minuty. Niestety z badań wynika, że poświęcamy na te czynności tylko 46 sekund, co skutkuje odkładaniem się płytki bakteryjnej, która po pewnym czasie zmienia się w kamień nazębny, a to największy wróg naszej jamy ustnej. Jako że kamień nazębny to nic innego jak bakterie w naszej jamie ustnej, jest on źródłem toksyn, a tym samym powoduje stany zapalne przyzębia.

Ząb i dziąsła w stanie zapalnym, czyli objawy chorób przyzębia

Jeśli zauważycie u siebie, długotrwałe krwawienie z dziąseł, wrażliwość na słodkie i słone smaki lub lekko ruszające się zęby, niestety doświadczacie objawów chorób przyzębia. Wówczas należy w możliwie jak najkrótszym czasie udać się do gabinetu stomatologicznego, specjalizującego się w tego rodzaju chorobach. Objawem choroby przyzębia jest również bardzo często brzydki zapach z ust. Jeśli nie jest to wina paczki zjedzonych chipsów, a brzydki zapach towarzyszy Wam od dłuższego czasu, może to świadczyć właśnie o chorobie przyzębia. Periodontologia Mokotów będzie w stanie rozwiązać Wasze problemy.

Jak większość chorób jamy ustnej, również choroby przyzębia spowodowane są brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej. Nasze zęby same nie będą piękne, nie będą błyszczeć, to my musimy im w tym pomóc. Pomyślcie, że każde 2 minuty poświęcone na mycie zębów i do tego kontrolne wizyty w Atelier Uśmiechu, będą Waszą inwestycją. Inwestujecie w siebie, a to z pewnością ułatwi Wam wiele spraw w życiu osobistym i zawodowym.

Przyczyny choroby i leczenie periodontologiczne

Czasami choroby przyzębia, czy ogólnie choroby jamy ustnej, mogą być wywoływane przyjmowaniem niektórych leków, na przykład przy padaczce, czy chorobach układu krążenia. Negatywny wpływ może mieć również zła dieta uboga w witaminy, palenie papierosów, obecność kamienia nazębnego i płytki nazębnej.

Pacjent, który przyjdzie do naszego gabinetu może liczyć na kompleksową opiekę. Podczas pierwszej wizyty w Atelier Uśmiechu, jeśli nasz lekarz stomatolog, specjalista w stomatologii zachowawczej, będzie podejrzewać możliwość wystąpienia chorób przyzębia, to podczas następnej wizyty zajmie się leczeniem tkanek przyzębia.

Kiedy udać się do periodontologa?

Choroby przyzębia mogą dotknąć każdego, ale im wcześniej zgłosisz się na wizytę, tym bardziej będzie możliwa odbudowa przyzębia. Lekarz periodontolog Ursynów jest konieczny, kiedy zauważymy krwawienie podczas szczotkowania zębów. Krwawiące i zaczerwienione dziąsła powinny być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Nie należy również bagatelizować odsłoniętych szyjek zębowych, chwiejności zębów, dużej nadwrażliwości na ciepłe i zimne pokarmy oraz napoje, a także nieprzyjemnego zapachu z ust.

Zaufana klinika periodontologii Warszawa – kompleksowy zakres leczenia

Nasza klinika stomatologiczna Warszawa to miejsce, w którym pracuje wykwalifikowany zespół specjalistów. Każdy nasz dentysta nie tylko zna się na tym, co robi, ale też wykazuje empatię wobec pacjentów. Leczenie parodontozy i chorób przyzębia to część naszych usług. Zobacz też zabiegi z innych dziedzin, takich jak np. protetyka Warszawa, stomatologia zachowawcza Warszawa, endodoncja Warszawa. Polecamy również zapoznanie się ze specjalistycznymi zabiegami jak plastyka dziąseł Warszawa. Dowiedz się również, czym jest okluzja i leczenie bruksizmu Warszawa.

Usługi

 • Stomatologia Zachowawcza

  Specjalizujemy się w profilaktyce przeciwpróchnicowej i skutecznym leczeniu zaatakowanych już tkanek twardych zębów.

  Więcej

 • Protetyka

  Oferujemy szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań dla odbudowania utraconych już zębów ze znakomitym, naturalnym efektem.

  Więcej

 • Okluzja i Leczenie Bruksizmu

  Rozwiązujemy wszelkie problemy związane z niewłaściwym kontaktem pomiędzy zębami a żuchwą czy zgrzytaniem i zaciskaniem szczęki.

  Więcej

 • Endodoncja

  Nowoczesne leczenie kanałowe to nasza specjalność. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych zabiegów.

  Więcej

 • Periodontologia

  Wykonujemy wszelkiego typu zabiegi z zakresu leczenia i profilaktyki schorzeń wokół zęba.

  Więcej

 • Stomatologia dziecięca

  Najmłodsi pacjenci są dla nas szczególnie ważni, prowadzimy leczenie stomatologiczne dla dzieci od najmłodszych lat.

  Więcej

 • Ortodoncja

  Zajmujemy się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u pacjentów w każdym wieku. Proste zęby to pasja naszych ortodontów.

  Więcej

 • Wybielanie

  Nasze zabiegi wybielania w bezpieczny sposób zaspokajają potrzebę posiadania białych zębów u najbardziej wymagających pacjentów.

  Więcej

 • Profilaktyka

  Wizyta higienizacyjna nazywana jest również wizytą profilaktyczną. W zależności od sytuacji pacjenta jej celem jest usunięcie kamienia, płytki nazębnej, przebarwień.

  Więcej

 • Chirurgia

  Wykonujemy bezbolesne zabiegi chirurgiczne o wszelkim stopniu skomplikowania, z należytą troską o komfort pacjenta.

  Więcej

 • Implantologia

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakładaniu implantów i protez zębowch. Stosujemy wyłącznie najwyższej klasy, bezpieczne materiały.

  Więcej

 • Implantoprotetyka

  W naszej klinice umożliwiamy odbudowanie brakującego uzębienia za pomocą implantów, dla stabilności i poczucia bezpieczeństwa przy każdej czynności.

  Więcej

 • Narkoza

  Rodzajem znieczulenia ogólnego, narkozy, które stosujemy w naszej klinice w trakcie leczenia stomatologicznego jest analgosedacja.

  Więcej

  Specjaliści

  • Agnieszka Peret

   Agnieszka Peret

   Lekarz Stomatolog, specjalista periodontolog

   Dyrektor Medyczny Atelier Uśmiechu, Periodontologia

   Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Od początku pracy zawodowej ukierunkowana na podnoszenie swoich kwalifikacji w zakresie periodontologii.

   Więcej

  • Rafał Dębiński

   Rafał Dębiński

   Lekarz stomatolog

   Protetyka / Kompleksowe plany leczenia

   Absolwent anglojęzycznych studiów lekarsko-dentystycznych na Uniwersytecie Pavla Josefa Šafarika w Koszycach na Słowacji.

   Więcej

  • Justyna Zub

   Justyna Zub

   Lekarz Stomatolog, Master of Science in Orthodontics

   Ortodoncja

   Ukończyła studia na kierunku lekarsko- dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2010r. Specjalizuje się w kompleksowym leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych.

   Więcej

  • Anita Walczak

   Anita Walczak

   Właściciel Atelier Uśmiechu

   Higienistka stomatologiczna

   Higienistka stomatologiczna z ogromną pasją do swojego zawodu. Autorka książki pt. Sztuka mycia zębów wydanego przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie.

   Więcej

  • Anna Barzyc

   Anna Barzyc

   Lekarz stomatolog

   Stomatologia zachowawcza / Stomatologia dziecięca

   Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W swojej pracy stawia na ciągły rozwój, dlatego już od czasów studenckich aktywnie uczestniczy w warsztatach i szkoleniach.

   Więcej

  • Agnieszka Miszkurka

   Agnieszka Miszkurka

   Lekarz Stomatolog

   Stomatologia zachowawcza / Endodoncja / Stomatologia dziecięca / Protetyka

   Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kształciła się również za granicą, na Semmelweis University w Budapeszcie. Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej oraz endodoncji mikroskopowej kierując się zasadami stomatologii minimalnie inwazyjnej.

   Więcej

  • Marzena Pucek

   Marzena Pucek

   Lekarz stomatolog, Doktor nauk medycznych, Specjalista ortodonta II stopnia

   Ortodoncja

   Lekarz stomatolog, doktor nauk medycznych z długoletnim stażem i specjalizacją I stopnia stomatologii ogólnej oraz II stopnia specjalizacji z zakresu Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej.

   Więcej

  • Adam Kaczor

   Adam Kaczor

   Lekarz stomatolog

   Chirurgia / Implantologia / Mikrochirurgia

   Ukończył studia lekarsko-dentystyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym i implantologicznym. Wykonuje zabiegi chirurgiczne oraz zabiegi mikrochirurgiczne w obrębie tkanek przyzębia poprzedzone dokładną analizą przypadku i precyzyjnym planowaniem za pomocą najnowszych technologii cyfrowych.

   Więcej

  • Rafał Dąbrowski

   Rafał Dąbrowski

   Lekarz stomatolog

   Endodoncja

   Lekarz dentysta z ponad 12- letnim stażem pracy. Ukończył studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Absolwent Curriculum Endodontyczne Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

   Więcej

   Gwarancje w Atelier śmiechu

   Stosujemy najwyższe standardy jakości usług, dlatego możemy naszym pacjentom udzielić gwarancji na wykonywane przez naszych specjalistów zabiegi. Pamiętajcie, że to nie tylko od nas zależy, jak długo wasze uzębienie pozostanie w stanie idealnym, takim jak po zakończeniu leczenia. Po każdym leczeniu otrzymujecie od nas rekomendację i zasady gwarancji na wykonane usługi.

   3

   Na wypełnienia udzielamy 3-letnie gwarancji pod warunkiem wizyt kontrolnych i higienizacji w Atelier Uśmiechu co 6 miesięcy

   3

   Na leczenie kanałowe pierwszorazowe (pierwotne) udzielany 3-letniej gwarancji, nie obejmuje ona leczenia wtórnego

   3

   W przypadku odbudowy protetycznej, odbudowy na implantach udzielamy 3-letniej gwarancji

   100

   Dożywotnia gwarancja na implanty stomatologiczne

   Atelier Uśmiechu

   Atelier Uśmiechu

   O Nas

   Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

   Nota Prawna | Polityka Prywatności

   Metody Płatności

   Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


   MediRaty

   raty