Periodontologia - Leczenie paradontozy i chorób przyzębia Warszawa

Atelier Uśmiechu » Periodontologia

Periodontologia

Periodontologia - czym zajmuję się ten dział stomatologii?

Najprościej mówiąc periodontologia, to dział zajmujący się każdego rodzaju chorobami przyzębia. Mówimy tutaj zatem o wszystkich tkankach, które utrzymują zęby we właściwym miejscu.

Periodontologia obejmuje leczenie takich chorób jak na przykład: zapalenie dziąseł, paradontozę czy zapalenie przyzębia. Jak każda choroby, tak i te, mają swoją przyczynę. W tym przypadku za główny powód przyjmuje się nieprawidłową higienę jamy ustnej, czy też całkowite jej zaniedbanie. Im szybciej przystąpimy do działania i zgłosimy się na wizytę do specjalisty periodontologa, tym większa jest szansa na to, że zęby uda się uratować i nie będzie potrzebna ich ekstrakcja

Nie ma wakacji od mycia zębów

Pamiętajcie o słowach naszej Pani Anity „Nie ma wakacji od mycia zębów”

Zęby powinniśmy myć minimum 2 minuty. Niestety z badań wynika, że poświęcamy na tę czynność tylko 46 sekund, co skutkuje odkładaniem się płytki bakteryjnej, która po pewnym czasie zmienia się w kamień nazębny. A ten jak wiemy jest jednym z największych wrogów naszej jamy ustnej, ponieważ jest źródłem toksyn i powoduje stany zapalne przyzębia.

Ząb i dziąsła w stanie zapalnym, czyli objawy chorób przyzębia

Jeśli zauważycie u siebie, długotrwałe krwawienie z dziąseł, wrażliwość na słodkie i słone smaki lub lekko ruszające się zęby, niestety doświadczacie objawów chorób przyzębia. Wówczas należy w możliwie jak najkrótszym czasie udać się do gabinetu stomatologicznego, specjalizującego się w tego rodzaju chorobach. Objawem choroby przyzębia jest również bardzo często brzydki zapach z ust. Jeśli nie jest to wina paczki zjedzonych chipsów, a brzydki zapach towarzyszy Wam od dłuższego czasu, może to świadczyć właśnie o chorobie przyzębia. Periodontologia Mokotów będzie w stanie rozwiązać Wasze problemy.

Jak większość chorób jamy ustnej, również choroby przyzębia spowodowane są brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej. Nasze zęby same nie będą piękne, nie będą błyszczeć, to my musimy im w tym pomóc. Pomyślcie, że każde 2 minuty poświęcone na mycie zębów i do tego kontrolne wizyty w Atelier Uśmiechu, będą Waszą inwestycją. Inwestujecie w siebie, a to z pewnością ułatwi Wam wiele spraw w życiu osobistym i zawodowym.

Objawy chorób przyzębia - czyli?

Jeśli zauważysz u siebie, długotrwałe krwawienie z dziąseł, wrażliwość na słodkie i słone smaki lub lekko ruszające się zęby, możesz doświadczać objawów chorób przyzębia. Wówczas należy w możliwie jak najkrótszym czasie udać się do naszego gabinetu stomatologicznego, specjalizującego się w tego rodzaju chorobach. Co jeszcze powinno zwrócić Twoją uwagę? Będzie to między innymi brzydki zapach z ust. Jeśli nie jest to wina paczki zjedzonych chipsów, a brzydki zapach towarzyszy Ci od dłuższego czasu, może to świadczyć właśnie o chorobie przyzębia. Nasz periodontolog przyjmujący w gabinecie na Mokotowie będzie w stanie rozwiązać te problemy.

Jak większość chorób jamy ustnej, również choroby przyzębia spowodowane są brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej. Nasze zęby same nie będą piękne, zdrowe i błyszczące, to my musimy im w tym pomóc. Pomyślcie, że każde 2 minuty poświęcone na mycie zębów i do tego kontrolne wizyty w Atelier Uśmiechu, będą Waszą inwestycją.

 

Umów się na wizytę już dziś

Kompleksowe leczenie stomatologiczne w jednym miejscu

Przyczyny choroby i leczenie periodontologiczne

Czasami choroby przyzębia, czy też ogólnie choroby jamy ustnej, mogą być wywoływane przyjmowaniem leków, na przykład na padaczkę lub choroby układu krążenia. Negatywny wpływ może mieć również zła dieta uboga w witaminy, palenie papierosów, obecność kamienia nazębnego i płytki nazębnej.

Pacjent, który przyjdzie do naszego gabinetu może liczyć na kompleksową opiekę. Podczas pierwszej wizyty w Atelier Uśmiechu, jeśli nasz specjalista w stomatologii zachowawczej, będzie podejrzewać możliwość wystąpienia chorób przyzębia, to podczas następnej wizyty zajmie się przeprowadzeniem leczenia.

Kiedy udać się do periodontologa?

Choroby przyzębia mogą dotknąć każdego, ale im wcześniej problem zostanie rozpoznany tym większa szansa na jego wyeliminowanie. Odwiedzenie naszego lekarza periodontologa na Ursynowie zalecamy głównie wówczas, gdy wystąpi krwawienie podczas szczotkowania zębów i zaczerwienienie dziąseł. Te dwa objawy są jasnym sygnałem ostrzegawczym. Nie należy również bagatelizować odsłoniętych szyjek zębowych, chwiejności zębów, dużej nadwrażliwości na ciepłe i zimne pokarmy oraz napoje, a także nieprzyjemnego zapachu z ust.

Zaufana klinika periodontologii Warszawa – kompleksowy zakres leczenia

Nasza klinika stomatologiczna mieszcząca się w Warszawie to miejsce, w którym pracuje wykwalifikowany zespół specjalistów. Każdy nasz dentysta cały czas kształci się i podnosi swoje kwalifikacje, a przy tym nie traci swojego cierpliwego i empatycznego podejścia do Pacjentów. Pragniemy w tym miejscu jeszcze zaznaczyć, że leczenie paradontozy i chorób przyzębia to tylko część naszych usług. Zobacz też zabiegi z innych dziedzin, takich jak np. protetyka, stomatologia zachowawcza, endodoncja. Polecamy również zapoznanie się ze specjalistycznymi zabiegami jak podcinanie i korekta dziąseł. Dowiedz się również, czym jest okluzja i leczenie bruksizmu.

Specjaliści

 • Agnieszka Peret

  Agnieszka Peret

  Lekarz Stomatolog, specjalista periodontolog

  Dyrektor Medyczny Atelier Uśmiechu, Periodontologia

  Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Od początku pracy zawodowej ukierunkowana na podnoszenie swoich kwalifikacji w zakresie periodontologii.

  Więcej

 • Rafał Dębiński

  Rafał Dębiński

  Lekarz stomatolog

  Protetyka / Kompleksowe plany leczenia

  Absolwent anglojęzycznych studiów lekarsko-dentystycznych na Uniwersytecie Pavla Josefa Šafarika w Koszycach na Słowacji.

  Więcej

 • Justyna Zub

  Justyna Zub

  Lekarz Stomatolog, Master of Science in Orthodontics

  Ortodoncja

  Ukończyła studia na kierunku lekarsko- dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2010r. Specjalizuje się w kompleksowym leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych.

  Więcej

 • Anita Walczak

  Anita Walczak

  Właściciel Atelier Uśmiechu

  Higienistka stomatologiczna

  Higienistka stomatologiczna z ogromną pasją do swojego zawodu. Autorka książki pt. Sztuka mycia zębów wydanego przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie.

  Więcej

 • Anna Barzyc

  Anna Barzyc

  Lekarz stomatolog

  Stomatologia zachowawcza / Stomatologia dziecięca

  Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W swojej pracy stawia na ciągły rozwój, dlatego już od czasów studenckich aktywnie uczestniczy w warsztatach i szkoleniach.

  Więcej

 • Agnieszka Miszkurka

  Agnieszka Miszkurka

  Lekarz Stomatolog

  Stomatologia zachowawcza / Endodoncja / Stomatologia dziecięca / Protetyka

  Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kształciła się również za granicą, na Semmelweis University w Budapeszcie. Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej oraz endodoncji mikroskopowej kierując się zasadami stomatologii minimalnie inwazyjnej.

  Więcej

 • Marzena Pucek

  Marzena Pucek

  Lekarz stomatolog, Doktor nauk medycznych, Specjalista ortodonta II stopnia

  Ortodoncja

  Lekarz stomatolog, doktor nauk medycznych z długoletnim stażem i specjalizacją I stopnia stomatologii ogólnej oraz II stopnia specjalizacji z zakresu Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej.

  Więcej

 • Adam Kaczor

  Adam Kaczor

  Lekarz stomatolog

  Chirurgia / Implantologia / Mikrochirurgia

  Ukończył studia lekarsko-dentystyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym i implantologicznym. Wykonuje zabiegi chirurgiczne oraz zabiegi mikrochirurgiczne w obrębie tkanek przyzębia poprzedzone dokładną analizą przypadku i precyzyjnym planowaniem za pomocą najnowszych technologii cyfrowych.

  Więcej

 • Rafał Dąbrowski

  Rafał Dąbrowski

  Lekarz stomatolog

  Endodoncja

  Lekarz dentysta z ponad 12- letnim stażem pracy. Ukończył studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Absolwent Curriculum Endodontyczne Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

  Więcej

  Usługi

  • Stomatologia Zachowawcza

   Specjalizujemy się w profilaktyce przeciwpróchnicowej i skutecznym leczeniu zaatakowanych już tkanek twardych zębów.

   Więcej

  • Protetyka

   Oferujemy szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań dla odbudowania utraconych już zębów ze znakomitym, naturalnym efektem.

   Więcej

  • Okluzja i Leczenie Bruksizmu

   Rozwiązujemy wszelkie problemy związane z niewłaściwym kontaktem pomiędzy zębami a żuchwą czy zgrzytaniem i zaciskaniem szczęki.

   Więcej

  • Endodoncja

   Nowoczesne leczenie kanałowe to nasza specjalność. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych zabiegów.

   Więcej

  • Periodontologia

   Wykonujemy wszelkiego typu zabiegi z zakresu leczenia i profilaktyki schorzeń wokół zęba.

   Więcej

  • Stomatologia dziecięca

   Najmłodsi pacjenci są dla nas szczególnie ważni, prowadzimy leczenie stomatologiczne dla dzieci od najmłodszych lat.

   Więcej

  • Ortodoncja

   Zajmujemy się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u pacjentów w każdym wieku. Proste zęby to pasja naszych ortodontów.

   Więcej

  • Wybielanie

   Nasze zabiegi wybielania w bezpieczny sposób zaspokajają potrzebę posiadania białych zębów u najbardziej wymagających pacjentów.

   Więcej

  • Profilaktyka

   Wizyta higienizacyjna nazywana jest również wizytą profilaktyczną. W zależności od sytuacji pacjenta jej celem jest usunięcie kamienia, płytki nazębnej, przebarwień.

   Więcej

  • Chirurgia

   Wykonujemy bezbolesne zabiegi chirurgiczne o wszelkim stopniu skomplikowania, z należytą troską o komfort pacjenta.

   Więcej

  • Implantologia

   Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakładaniu implantów i protez zębowch. Stosujemy wyłącznie najwyższej klasy, bezpieczne materiały.

   Więcej

  • Implantoprotetyka

   W naszej klinice umożliwiamy odbudowanie brakującego uzębienia za pomocą implantów, dla stabilności i poczucia bezpieczeństwa przy każdej czynności.

   Więcej

  • Narkoza

   Rodzajem znieczulenia ogólnego, narkozy, które stosujemy w naszej klinice w trakcie leczenia stomatologicznego jest analgosedacja.

   Więcej

   Gwarancje w Atelier śmiechu

   Stosujemy najwyższe standardy jakości usług, dlatego możemy naszym pacjentom udzielić gwarancji na wykonywane przez naszych specjalistów zabiegi. Pamiętajcie, że to nie tylko od nas zależy, jak długo wasze uzębienie pozostanie w stanie idealnym, takim jak po zakończeniu leczenia. Po każdym leczeniu otrzymujecie od nas rekomendację i zasady gwarancji na wykonane usługi.

   3

   Na wypełnienia udzielamy 3-letnie gwarancji pod warunkiem wizyt kontrolnych i higienizacji w Atelier Uśmiechu co 6 miesięcy

   3

   Na leczenie kanałowe pierwszorazowe (pierwotne) udzielany 3-letniej gwarancji, nie obejmuje ona leczenia wtórnego

   3

   W przypadku odbudowy protetycznej, odbudowy na implantach udzielamy 3-letniej gwarancji

   100

   Dożywotnia gwarancja na implanty stomatologiczne

   Izabella Czarnecka-Rogoś
   Izabella Czarnecka-Rogoś
   2024-01-27
   Leczenie kanałowe przebiegło bardzo sprawne. Duże znaczenie miało dla mnie wprowadzenie merytoryczne w zabieg. Bardzo polecam profesjonalizm na wysokim poziomie i bardzo dobrze wyposażony gabinet.
   Karolina Grześkowiak
   Karolina Grześkowiak
   2024-01-26
   Świetna klinika z indywidualnym podejściem do pacjenta. Pani doktor zawsze uśmiechnięta. Wizyta u Pani Agnieszki to czysta przyjemność! Gorąco polecam!
   Ola Bigda
   Ola Bigda
   2024-01-25
   W klinice korzystałam już z usług trzech specjalistów - endodonty, protetyka oraz periodontologa. Wszyscy lekarze byli bardzo profesjonalni, dokładni, uprzejmi, a także umieli wytłumaczyć daną sytyację w klarowny, zrozumiały dla pacjenta sposób. Serdecznie polecam
   Karolina Łukasiewicz
   Karolina Łukasiewicz
   2024-01-24
   Bardzo profesjonalna i miła obsługa. Podczas konsultacji Pani stomatolog dokładnie przedstawiła plan leczenia omawiając go na podstawie zdjęć. Serdecznie polecam !
   Filip Czarnecki
   Filip Czarnecki
   2023-12-20
   Klinika stomatologiczna imponuje nie tylko stosowaniem najnowszych technologii, ale także zachowaniem sterylnej czystości gabinetów. Wykwalifikowany personel gwarantuje pełen profesjonalizm i komfort podczas wizyty. Rewelacyjne podejście do pacjenta (za co w moim przypadku odpowiada Pani Anna Kropidłowska) i nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że wizyta staje się przyjemnością. Polecam z czystym sumieniem!
   Tomasz Radziun
   Tomasz Radziun
   2023-12-01
   Zachęcam Wszystkich gorąco do korzystania z usług Atelier Uśmiechu. Jestem pacjentem od wielu lat i mam pełne zaufanie do Stomatologów oraz Pań higienistek. Higienistka Pani Anna Kropidłowska jest najlepsza higienistką, do której miałem przyjemność przychodzić zarówno na higienę jamy ustnej jak również na inne zabiegi. Jeżeli mają Państwo problemy z periodontologią i nie wiedzą do kogo się zwrócić to bardzo proszę zadzwonić lub przyjść do Atelier Uśmiechu i umówić się na wizytę do Doktor Pani Anna Weigle Babrzyc. Mogą być Państwo pewni, żę Wasze problemy ze stanem zapalnym dziąseł i przyzembiem będą profesjonalnie wyleczone. Z poważaniem Tomasz Radziun
   Agnieszka
   Agnieszka
   2023-11-29
   Serdecznie polecam. Bardzo profesjonalna obsługa na najwyższym poziomie. Lekarz zawsze szczegółowo przedstawia plan leczenia, robi dokumentację w postaci zdjęć na każdym etapie, więc można porównać efekt początkowy i końcowy. Korzystam od lat i zawsze jestem witana miłym uśmiechem przez Panie w recepcji 🙂 Nie mogłam trafić lepiej!
   QINGHUI BI
   QINGHUI BI
   2023-01-18
   I just recently had orthodontic treatment with Dr Pucek and her assistant Annia. It was a great journey leaving with perfect teeth. The whole clinic was clean, modern and very comfortable. I would 100% recommend this place.

   Zapisz się na konsultację

   Wyślij poniższy formularz i zapisz się na konsultacje. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu.


   Atelier Uśmiechu

   Atelier Uśmiechu

   O Nas

   Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

   PKO Bank Polski SA
   nr konta: 12 1020 1068 0000 1602 0346 3627

   Nota Prawna | Polityka Prywatności

   Metody Płatności

   Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


   MediRaty

   raty