Ortodoncja Warszawa - Nakładki na zęby

Atelier Uśmiechu » Ortodoncja

Ortodonta Mokotów, Ursynów, aparaty ortodontyczne Warszawa, niewidoczne aparaty ortodontyczne Atelier Uśmiechu

Ortodonta Atelier Uśmiechu

Potrzebny Ci doświadczony ortodonta? Odwiedź Atelier Uśmiechu. Jesteśmy zwolennikami nowoczesnych rozwiązań, dlatego u Nas możesz zapomnieć o drucianym aparacie ortodontycznym. Leczenie ortodontyczne w naszym gabinecie przeprowadzamy, wykorzystując niewidoczne, indywidualnie dopasowane nakładki na zęby. Można je w łatwy i samodzielny sposób wyjmować z jamy ustnej na czas posiłku, mycia zębów lub ważnego spotkania.

Dlaczego warto wybrać nakładki ortodontyczne zamiast zwykłego aparatu?

 • krótszy czas leczenia przy takiej samej skuteczności jak przy aparacie stałym,
 • mniejsze dolegliwości bólowe podczas leczenia,
 • wygoda i komfort, mniej otarć, zranień błony śluzowej,
 • dyskrecja – nakładki są przezroczyste i pozbawione drutów i klamer, więc nie zaburzają estetyki uśmiechu,
 • komfortowe jedzenie, można się cieszyć smakiem ulubionych potraw,
 • lepsza higiena jamy ustnej – dzięki możliwości zdjęcia nakładek mycie zębów jest tak samo łatwe  jak przed leczeniem,
 • brak klejenia zamków do powierzchni zębów.

Leczenie ortodontyczne systemem nakładkowym jest proste, a jednocześnie jest to najbardziej zaawansowany system leczenia wad zgryzu.

Jak działają nakładki ortodontyczne?

Nakładki ortodontyczne (czyli aligner) służą do kontrolowanego przemieszczania zębów. Nakładki przesuwają zęby stopniowo, milimetr po milimetrze, przywracając je w ten sposób  na prawidłowe pozycje. Aby przeprowadzić pełne leczenie, potrzebny jest komplet nakładek, przygotowany ściśle według planu leczenia podzielonego na etapy.

Na każdym etapie leczenia nakładki dokonują odpowiedniego przemieszczenia zębów, po czym wymieniane są na kolejne, które dokonają następnego przesunięcia. Każda nakładka przemieszcza zęby o około 0,18-0,25 mm, zanim nastąpi konieczność wymiany. Każdy taki etap trwa od 5 do 10 dni.

Nakładki można bez problemu zdejmować, na przykład do mycia zębów czy jedzenia. Jednak żeby osiągnąć zamierzony efekt leczenia nakładki powinny znajdować się na zębach przynajmniej przez 22 godziny na dobę.

4 kroki leczenia nakładkami ortodontycznymi

1. Konsultacja ortodontyczna

Podczas konsultacji lekarz ortodonta analizuje ustawienie zębów oraz diagnozuje wadę zgryzu. Udziela informacji o ogólnym przebiegu leczenia. Następnym krokiem jest pobranie materiałów w celu przygotowania szczegółowego planu leczenia. W tym celu wykonywane są zdjęcia fotograficzne zębów, wyciski pod modele diagnostyczne oraz zdjęcia rentgenowskie.

2. Plan leczenia

Na podstawie zebranych na poprzedniej wizycie informacji lekarz ortodonta tworzy i omawia z Pacjentem plan leczenia ortodontycznego. Pacjent dostaje pisemną informację o czasie, przebiegu, efektach leczenia oraz płatnościach.

3. Rozpoczęcie leczenia

Po akceptacji przez Pacjenta planu leczenia pobierane są specjalne bardzo precyzyjne wyciski, na podstawie których przygotowane zostaną nakładki ortodontyczne. Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego Pacjent powinien odbyć wizytę higienizacyjną.

4. Leczenie nakładkami

Pacjent otrzymuje kolejno nakładki dla każdego etapu leczenia. Wraz z pierwszymi nakładkami lekarz udziela szczegółowych informacji, jak ich używać. Wizyty kontrolne podczas leczenia odbywają się co 4-8 tygodni w zależności od etapu leczenia. Podczas tych wizyt lekarz sprawdza postępy leczenia, wykonuje dodatkowe czynności aktywujące aparat oraz przekazuje kolejne nakładki.

Pierwszym krokiem w celu rozpoczęcia leczenia wady zgryzu jest konsultacja z lekarzem specjalistą ortodontą. Podczas takiej wizyty lekarz analizuje i omawia wstępnie sytuację pacjenta. Asystentka ortodontyczna wykonuje skan zębów, czyli wirtualny model uzębienia oraz protokół zdjęć fotograficznych. Wykonywane są również badania radiologiczne. Na tej podstawie lekarz przygotowuje na kolejną wizytę pisemny plan leczenia z kosztorysem. Na koszt wizyty składa się: konsultacja ortodontyczna 200 zł, modele diagnostyczne 3D 200 zł oraz przygotowanie pisemnego planu 200 zł. Dodatkowym kosztem w zależności od przypadku mogą być badania radiologiczne.

Drugą wizytą w procesie leczenia ortodontycznego jest omówienie planu leczenia.Pacjent otrzymuje informację obejmującą diagnozę i cele leczenia ortodontycznego, ewentualne przygotowanie pacjenta do takiego leczenia. W planie są informacje o zabiegach rekomendowanych w trakcie lub po leczeniu ortodontycznym, aby uzyskać maksymalną estetykę uśmiechu. Lekarz ortodonta omawia zdjęcia oraz badania radiologiczne. Tłumaczymy przebieg leczenia, zapoznajemy pacjenta z nakładkami ortodontycznymi, wyjaśniając sposób ich użytkowania. Jest to czas dla pacjenta na zadanie wszystkich pytań. Pacjent otrzymuje indywidualny kosztorys leczenia ortodontycznego. Omówienie planu leczenia jest bezpłatne.

Po omówieniu i akceptacji planu leczenia przez pacjenta, możemy przystąpić do działania. Należy do tego czasu zrealizować wszystkie ewentualne zalecenia, które były uwzględnione w planie leczenia. Po wpłacie pierwszej raty za leczenie uruchamiamy przygotowanie aparatu. Lekarz ortodonta przygotowuje cyfrowy plan leczenia oraz wizualizacje czyli clin check.Po zakończeniu planowania przesunięć zębów, nakładki są wytwarzane dla pacjenta.Proces ten trwa około 3 tygodni i po tym czasie pacjent ma oddawany aparat. Podczas wizyty przyklejane są attachmenty, czyli niewidoczne elementy wspomagające przesunięcie zęba. U każdego pacjenta są one innej wielkości, innego kształtu oraz na innych zębach. Pacjent ma oddane kilka pierwszych zestawów nakładek. Dostaje dokładne zalecenia dotyczące ich użytkowania oraz specjalny zestaw startowy. Następnie umawiamy się na wizytę kontrolną najczęściej po 2-3 miesiącach.

Przykłady efektów uzyskanych przez naszych pacjentów
Przykłady efektów uzyskanych przez naszych pacjentów
Przykłady efektów uzyskanych przez naszych pacjentów
Przykłady efektów uzyskanych przez naszych pacjentów

Umów się na wizytę już dziś

Kompleksowe leczenie stomatologiczne w jednym miejscu

Atelier Uśmiechu specjalizuje się w ortodoncji cyfrowej oraz leczeniu ortodontycznym nakładkowym. Od prawie 5 lat oferujemy naszym pacjentom nowoczesne metody leczenia, a również idący za tym komfort i bezpieczeństwo leczenia ortodontycznego nakładkami.

Najlepszy ortodonta Warszawa

Klinika stomatologiczna w Warszawie Atelier Uśmiechu to zespół wybitnych lekarzy wyróżniających się dużym doświadczeniem oraz umiejętnościami na najwyższym poziomie. Zatrudniamy wyłącznie najlepszych specjalistów. Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie i potrafimy dobrać najlepsze w danym przypadku rozwiązanie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, korzystając ze specjalistycznych szkoleń w obszarze nowoczesnych oraz innowacyjnych technologii w implantologii, protetyce, jak również w stomatologii estetycznej. Wiemy, jak podołać nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Do dyspozycji mamy profesjonalny sprzęt i korzystamy z doskonałej jakości materiałów.

Nasi dentyści należą do różnych stowarzyszeń, takich jak Polskie Towarzystwo Implantologiczne, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, a także Polska Akademia Profilaktyki Stomatologicznej. Podczas wizyt zapewniamy przyjazną oraz bezstresową atmosferę.

Nasza oferta - ortodoncja Warszawa

Przed i Po

Pacjentka zgłosiła się do nas w celu leczenia ortodontycznego. Proponujemy pacjentom zawsze najnowocześniejsze metody leczenia jakimi są nakładki ortodontyczne, czyli alignery. Efekty ponad 2-letniego leczenia ortodontycznego są zaskakujące.

Pan Tomasz zgłosił się w celu leczenia wady zgryzu, która utrudniała prawidłowe gryzienie oraz sprawiała dyskomfort przy uśmiechaniu. Część zębów była ustawiona w zgryzie krzyżowym. U pacjenta przeprowadzono leczenie przygotowawcze polegające na higienizacji oraz leczeniu próchnicy, aby przejść do leczenia ortodontycznego. Leczenie ortodontyczne przeprowadzone było metodą leczenia nakładkami. Na koniec leczenia ortodontycznego wykonano wybielanie zębów. Po 2 latach od pierwszej wizyty u Nas pan Tomasz cieszy się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Pan Dariusz zgłosił się do nas w celu leczenia ortodontycznego, na początku towarzyszyło mu dużo wątpliwości, czy jesteśmy w stanie polepszyć ustawienie zgryzu poprzez leczenie nakładkami ortodontycznymi. Czy plastikowa nakładka może pomóc w wadzie zgryzu jaką jest zgryz otwarty? Problemem był duży, brak kontaktu zębów przednich górnych i dolnych. Już po 3 miesiącach leczenia rezultaty mówiły same za siebie, a nasz pacjent żałował tylko tego, że zwlekał z decyzją. Po trwającym 1,5 roku leczeniu wykonaliśmy u pacjenta wybielanie zębów.

U pacjenta przeprowadzono leczenie ortodontyczne nakładki, obejmujące szeregowanie zębów, poszerzenie łuków oraz przywrócenie dobrego zgryzu.

Specjaliści

 • Agnieszka Peret

  Agnieszka Peret

  Lekarz Stomatolog, specjalista periodontolog

  Dyrektor Medyczny Atelier Uśmiechu, Periodontologia

  Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Od początku pracy zawodowej ukierunkowana na podnoszenie swoich kwalifikacji w zakresie periodontologii.

  Więcej

 • Rafał Dębiński

  Rafał Dębiński

  Lekarz stomatolog

  Protetyka / Kompleksowe plany leczenia

  Absolwent anglojęzycznych studiów lekarsko-dentystycznych na Uniwersytecie Pavla Josefa Šafarika w Koszycach na Słowacji.

  Więcej

 • Justyna Zub

  Justyna Zub

  Lekarz Stomatolog, Master of Science in Orthodontics

  Ortodoncja

  Ukończyła studia na kierunku lekarsko- dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2010r. Specjalizuje się w kompleksowym leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych.

  Więcej

 • Anita Walczak

  Anita Walczak

  Właściciel Atelier Uśmiechu

  Higienistka stomatologiczna

  Higienistka stomatologiczna z ogromną pasją do swojego zawodu. Autorka książki pt. Sztuka mycia zębów wydanego przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie.

  Więcej

 • Anna Barzyc

  Anna Barzyc

  Lekarz stomatolog

  Stomatologia zachowawcza / Stomatologia dziecięca

  Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W swojej pracy stawia na ciągły rozwój, dlatego już od czasów studenckich aktywnie uczestniczy w warsztatach i szkoleniach.

  Więcej

 • Agnieszka Miszkurka

  Agnieszka Miszkurka

  Lekarz Stomatolog

  Stomatologia zachowawcza / Endodoncja / Stomatologia dziecięca / Protetyka

  Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kształciła się również za granicą, na Semmelweis University w Budapeszcie. Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej oraz endodoncji mikroskopowej kierując się zasadami stomatologii minimalnie inwazyjnej.

  Więcej

 • Marzena Pucek

  Marzena Pucek

  Lekarz stomatolog, Doktor nauk medycznych, Specjalista ortodonta II stopnia

  Ortodoncja

  Lekarz stomatolog, doktor nauk medycznych z długoletnim stażem i specjalizacją I stopnia stomatologii ogólnej oraz II stopnia specjalizacji z zakresu Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej.

  Więcej

 • Adam Kaczor

  Adam Kaczor

  Lekarz stomatolog

  Chirurgia / Implantologia / Mikrochirurgia

  Ukończył studia lekarsko-dentystyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym i implantologicznym. Wykonuje zabiegi chirurgiczne oraz zabiegi mikrochirurgiczne w obrębie tkanek przyzębia poprzedzone dokładną analizą przypadku i precyzyjnym planowaniem za pomocą najnowszych technologii cyfrowych.

  Więcej

 • Rafał Dąbrowski

  Rafał Dąbrowski

  Lekarz stomatolog

  Endodoncja

  Lekarz dentysta z ponad 12- letnim stażem pracy. Ukończył studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Absolwent Curriculum Endodontyczne Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

  Więcej

  Usługi

  • Stomatologia Zachowawcza

   Specjalizujemy się w profilaktyce przeciwpróchnicowej i skutecznym leczeniu zaatakowanych już tkanek twardych zębów.

   Więcej

  • Protetyka

   Oferujemy szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań dla odbudowania utraconych już zębów ze znakomitym, naturalnym efektem.

   Więcej

  • Okluzja i Leczenie Bruksizmu

   Rozwiązujemy wszelkie problemy związane z niewłaściwym kontaktem pomiędzy zębami a żuchwą czy zgrzytaniem i zaciskaniem szczęki.

   Więcej

  • Endodoncja

   Nowoczesne leczenie kanałowe to nasza specjalność. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych zabiegów.

   Więcej

  • Periodontologia

   Wykonujemy wszelkiego typu zabiegi z zakresu leczenia i profilaktyki schorzeń wokół zęba.

   Więcej

  • Stomatologia dziecięca

   Najmłodsi pacjenci są dla nas szczególnie ważni, prowadzimy leczenie stomatologiczne dla dzieci od najmłodszych lat.

   Więcej

  • Ortodoncja

   Zajmujemy się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u pacjentów w każdym wieku. Proste zęby to pasja naszych ortodontów.

   Więcej

  • Wybielanie

   Nasze zabiegi wybielania w bezpieczny sposób zaspokajają potrzebę posiadania białych zębów u najbardziej wymagających pacjentów.

   Więcej

  • Profilaktyka

   Wizyta higienizacyjna nazywana jest również wizytą profilaktyczną. W zależności od sytuacji pacjenta jej celem jest usunięcie kamienia, płytki nazębnej, przebarwień.

   Więcej

  • Chirurgia

   Wykonujemy bezbolesne zabiegi chirurgiczne o wszelkim stopniu skomplikowania, z należytą troską o komfort pacjenta.

   Więcej

  • Implantologia

   Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakładaniu implantów i protez zębowch. Stosujemy wyłącznie najwyższej klasy, bezpieczne materiały.

   Więcej

  • Implantoprotetyka

   W naszej klinice umożliwiamy odbudowanie brakującego uzębienia za pomocą implantów, dla stabilności i poczucia bezpieczeństwa przy każdej czynności.

   Więcej

  • Narkoza

   Rodzajem znieczulenia ogólnego, narkozy, które stosujemy w naszej klinice w trakcie leczenia stomatologicznego jest analgosedacja.

   Więcej

   Gwarancje w Atelier śmiechu

   Stosujemy najwyższe standardy jakości usług, dlatego możemy naszym pacjentom udzielić gwarancji na wykonywane przez naszych specjalistów zabiegi. Pamiętajcie, że to nie tylko od nas zależy, jak długo wasze uzębienie pozostanie w stanie idealnym, takim jak po zakończeniu leczenia. Po każdym leczeniu otrzymujecie od nas rekomendację i zasady gwarancji na wykonane usługi.

   3

   Na wypełnienia udzielamy 3-letnie gwarancji pod warunkiem wizyt kontrolnych i higienizacji w Atelier Uśmiechu co 6 miesięcy

   3

   Na leczenie kanałowe pierwszorazowe (pierwotne) udzielany 3-letniej gwarancji, nie obejmuje ona leczenia wtórnego

   3

   W przypadku odbudowy protetycznej, odbudowy na implantach udzielamy 3-letniej gwarancji

   100

   Dożywotnia gwarancja na implanty stomatologiczne

   Izabella Czarnecka-Rogoś
   Izabella Czarnecka-Rogoś
   2024-01-27
   Leczenie kanałowe przebiegło bardzo sprawne. Duże znaczenie miało dla mnie wprowadzenie merytoryczne w zabieg. Bardzo polecam profesjonalizm na wysokim poziomie i bardzo dobrze wyposażony gabinet.
   Karolina Grześkowiak
   Karolina Grześkowiak
   2024-01-26
   Świetna klinika z indywidualnym podejściem do pacjenta. Pani doktor zawsze uśmiechnięta. Wizyta u Pani Agnieszki to czysta przyjemność! Gorąco polecam!
   Ola Bigda
   Ola Bigda
   2024-01-25
   W klinice korzystałam już z usług trzech specjalistów - endodonty, protetyka oraz periodontologa. Wszyscy lekarze byli bardzo profesjonalni, dokładni, uprzejmi, a także umieli wytłumaczyć daną sytyację w klarowny, zrozumiały dla pacjenta sposób. Serdecznie polecam
   Karolina Łukasiewicz
   Karolina Łukasiewicz
   2024-01-24
   Bardzo profesjonalna i miła obsługa. Podczas konsultacji Pani stomatolog dokładnie przedstawiła plan leczenia omawiając go na podstawie zdjęć. Serdecznie polecam !
   Filip Czarnecki
   Filip Czarnecki
   2023-12-20
   Klinika stomatologiczna imponuje nie tylko stosowaniem najnowszych technologii, ale także zachowaniem sterylnej czystości gabinetów. Wykwalifikowany personel gwarantuje pełen profesjonalizm i komfort podczas wizyty. Rewelacyjne podejście do pacjenta (za co w moim przypadku odpowiada Pani Anna Kropidłowska) i nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że wizyta staje się przyjemnością. Polecam z czystym sumieniem!
   Tomasz Radziun
   Tomasz Radziun
   2023-12-01
   Zachęcam Wszystkich gorąco do korzystania z usług Atelier Uśmiechu. Jestem pacjentem od wielu lat i mam pełne zaufanie do Stomatologów oraz Pań higienistek. Higienistka Pani Anna Kropidłowska jest najlepsza higienistką, do której miałem przyjemność przychodzić zarówno na higienę jamy ustnej jak również na inne zabiegi. Jeżeli mają Państwo problemy z periodontologią i nie wiedzą do kogo się zwrócić to bardzo proszę zadzwonić lub przyjść do Atelier Uśmiechu i umówić się na wizytę do Doktor Pani Anna Weigle Babrzyc. Mogą być Państwo pewni, żę Wasze problemy ze stanem zapalnym dziąseł i przyzembiem będą profesjonalnie wyleczone. Z poważaniem Tomasz Radziun
   Agnieszka
   Agnieszka
   2023-11-29
   Serdecznie polecam. Bardzo profesjonalna obsługa na najwyższym poziomie. Lekarz zawsze szczegółowo przedstawia plan leczenia, robi dokumentację w postaci zdjęć na każdym etapie, więc można porównać efekt początkowy i końcowy. Korzystam od lat i zawsze jestem witana miłym uśmiechem przez Panie w recepcji 🙂 Nie mogłam trafić lepiej!
   QINGHUI BI
   QINGHUI BI
   2023-01-18
   I just recently had orthodontic treatment with Dr Pucek and her assistant Annia. It was a great journey leaving with perfect teeth. The whole clinic was clean, modern and very comfortable. I would 100% recommend this place.

   Zapisz się na konsultację

   Wyślij poniższy formularz i zapisz się na konsultacje. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu.


   Atelier Uśmiechu

   Atelier Uśmiechu

   O Nas

   Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

   PKO Bank Polski SA
   nr konta: 12 1020 1068 0000 1602 0346 3627

   Nota Prawna | Polityka Prywatności

   Metody Płatności

   Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


   MediRaty

   raty