Protetyka

Protetyk Warszawa, protetyka Mokotów, Ursynów, Dr Protetyk Michał Dudziński Atelier Uśmiechu

Protetyka Stomatologiczna w Atelier Uśmiechu

Protetyka stomatologiczna ma bogaty wachlarz możliwości. Zajmuje się uzupełnieniem utraconych tkanek zęba oraz pojedynczych lub wielokrotnych braków zębowych. Celem takiego leczenia jest odtworzenie utraconych zębów oraz podtrzymanie ich kondycji, w taki sposób, aby nie spowodować zmian w budowie szczęki. W protetyce stomatologicznej wyróżniamy dwa podstawowe typy uzupełnień protetycznych, stałe (korony, mosty, licówki) oraz ruchome (protezy). Różnią się one sposobem utrzymania w jamie ustnej. Leczenie protetyczne możemy porównać do rehabilitacji, dzięki której pacjent może cieszyć się zdrowym i nieskazitelnym uśmiechem.

Korony protetyczne

Jest to rodzaj uzupełnienia stałego, wykorzystywany przy odbudowie mocno zniszczonego zęba. Koronę protetyczną osadza się na oszlifowanych zębach, zarówno żywych, jak i martwych. Pierwsza wizyta wymaga badania diagnostycznego, na którym lekarz stomatolog wspólnie z pacjentem ustalają oczekiwania i najlepsze rozwiązania.

Wyróżniamy następujące rodzaje koron:

 • korony porcelanowe na podbudowie metalowej
 • korony pełnoceramiczne
 • korony na podbudowie z tlenku cyrkonu
 • korony metalowe
 • korony tymczasowe

Licówki

Licówki występują w postaci cienkich płytek, najczęściej wykonanych z porcelany. Przyklejane są na wargowej stronie zębów za pomocą specjalistycznego kleju. Uzupełnienie protetyczne w postaci licówek wskazane jest w przypadku m.in. nieestetycznych szpar pomiędzy zębami przednimi, przebarwień zębów, nierównego ustawienia zębów, złamania szkliwa lub ubytków, niedorozwoju szkliwa i zębiny. Dzięki porcelanie zęby zachowują naturalny wygląd i połysk, a kolor nie odróżnia się od pozostałych zębów. Dodatkowo porcelana nie wywołuje objawów alergii.

Licówki nie powodują osłabienia struktury zęba, ponieważ w celu przygotowania szlifuje się go wyłącznie w obrębie szkliwa. W Atelier Uśmiechu do mocowania licówek stosujemy nowoczesne kleje stomatologiczne o wysokiej wytrzymałości i odporności na czynniki zewnętrzne.

Więcej o Protetyce

Co to jest stomatologia rekonstrukcyjna?

Co to jest stomatologia rekonstrukcyjna?

Lek. Stom. Krzysztof Kowalczyk

Czym jest rekonstrukcja protetyczna?

Czym jest rekonstrukcja protetyczna?

Lek. Stom. Krzysztof Kowalczyk

Mosty

Mosty są niezwykle wygodnym i komfortowym uzupełnieniem protetycznym, ponieważ osadza się je na wcześniej przygotowanych zębach pacjenta, na stałe. Jest to najszybsza metoda uzupełnienia kilku zniszczonych zębów obok siebie. Dodatkowo jest to alternatywa dla implantów. Ze względu na materiał wykonania możemy podzielić mosty na: ceramiczne, pełnoceramiczne oraz kompozytowe lub akrylowe. Ich zastosowanie uwarunkowane jest obecnością tzw. zębów filarowych. Most posiada przęsło, w miejscu brakującego zęba i dwa filary, czyli zęby sąsiadujące z przerwą. Wstawienie odpowiednio przygotowanej konstrukcji protetycznej wymaga bardzo często oszlifowania zębów filarowych. Kluczowym czynnikiem wpływającym na trwałość zabiegu, jest odpowiednio szczelnie dopasowanie do tkanek.

Uzupełnienia protetyczne ruchome – protezy

Protezy zębowe zastępują brakujące zęby. Są one wyjmowane i następnie z powrotem umieszczane w jamie ustnej.

Wyróżniamy następujące rodzaje protez:

 • protezy akrylowe – stosowane są w przypadku bezzębia lub rozległych braków zębowych. Są to protezy śluzówkowe, czyli opierają się na błonie śluzowej. Wiąże się to ze zmniejszoną wydolnością żucia. W przypadku protezy górnej dodatkowy dyskomfort stanowi pokrycie całego podniebienia płytką protezową,
 • protezy szkieletowe – uzupełniają braki w uzębieniu, których nie można zastąpić mostami. Podstawową konstrukcję stanowi metalowa część odlana w całości i idealnie dopasowania do kształtu podłoża jamy ustnej, dzięki czemu płyta podniebna jest maksymalnie ograniczona i daje większy komfort użytkowania niż w przypadku protez akrylowych,
 • protezy overdenture – do ich mocowania stosuje się system zatrzasków łączących protezę z korzeniami lub implantami znajdującymi się w jamie ustnej pacjenta. Część obciążeń zgryzowych spada wówczas na zęby, a nie w całości na błonę śluzową. Są więc one znacznie stabilniejsze w utrzymaniu.

Usługi

 • Stomatologia Zachowawcza

  Specjalizujemy się w profilaktyce przeciwpróchnicowej i skutecznym leczeniu zaatakowanych już tkanek twardych zębów.

  Więcej

 • Protetyka

  Oferujemy szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań dla odbudowania utraconych już zębów ze znakomitym, naturalnym efektem.

  Więcej

 • Okluzja i Leczenie Bruksizmu

  Rozwiązujemy wszelkie problemy związane z niewłaściwym kontaktem pomiędzy zębami a żuchwą czy zgrzytaniem i zaciskaniem szczęki.

  Więcej

 • Endodoncja

  Nowoczesne leczenie kanałowe to nasza specjalność. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych zabiegów.

  Więcej

 • Periodontologia

  Wykonujemy wszelkiego typu zabiegi z zakresu leczenia i profilaktyki schorzeń wokół zęba.

  Więcej

 • Stomatologia dziecięca

  Najmłodsi pacjenci są dla nas szczególnie ważni, prowadzimy leczenie stomatologiczne dla dzieci od najmłodszych lat.

  Więcej

 • Ortodoncja

  Zajmujemy się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u pacjentów w każdym wieku. Proste zęby to pasja naszych ortodontów.

  Więcej

 • Wybielanie

  Nasze zabiegi wybielania w bezpieczny sposób zaspokajają potrzebę posiadania białych zębów u najbardziej wymagających pacjentów.

  Więcej

 • Profilaktyka stomatologiczna

  Stosujemy wszelkie działania, które mają na celu zapobieganie powstawania i rozwoju chorób zębów i przyzębia.

  Więcej

 • Chirurgia

  Wykonujemy bezbolesne zabiegi chirurgiczne o wszelkim stopniu skomplikowania, z należytą troską o komfort pacjenta.

  Więcej

 • Implantologia

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakładaniu implantów i protez zębowch. Stosujemy wyłącznie najwyższej klasy, bezpieczne materiały.

  Więcej

 • Implantoprotetyka

  W naszej klinice umożliwiamy odbudowanie brakującego uzębienia za pomocą implantów, dla stabilności i poczucia bezpieczeństwa przy każdej czynności.

  Więcej

  Specjaliści

  • Agnieszka Peret

   Agnieszka Peret

   Lekarz Stomatolog, specjalista periodontolog

   Dyrektor Medyczny Atelier Uśmiechu, Periodontologia

   Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Od początku pracy zawodowej ukierunkowana na podnoszenie swoich kwalifikacji w zakresie periodontologii.

   Więcej

  • Michał Dudziński

   Michał Dudziński

   Lekarz Stomatolog

   Protetyka

   Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studia ukończył z wyróżnieniem. Asystent i doktorant w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

   Więcej

  • Katarzyna Kopciewska

   Katarzyna Kopciewska

   Lekarz Stomatolog

   Stomatologia Zachowawcza, Stomatologia Dziecięca

   Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Już w trakcie studiów była aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, by móc być na bieżąco z najnowszymi trendami w świecie stomatologii.

   Więcej

  • Krzysztof Kowalczyk

   Krzysztof Kowalczyk

   Lekarz Stomatolog

   Protetyka, Endodoncja

   Swoją przygodę ze stomatologią rozpoczął od ukończenia Medycznego Studium Zawodowego o kierunku Technika Dentystyczna i Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Śląskiej Akademii Medycznej.

   Więcej

  • Patrycja Ostapiuk - Dąbrowska

   Patrycja Ostapiuk - Dąbrowska

   Lekarz Stomatolog

   Chirurgia, Implantologia

   Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uzyskała 3. miejsce w Polsce i 2. w warszawskiej Izbie Lekarskiej pod względem najlepiej zdanego Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego.

   Więcej

  • Justyna Zub

   Justyna Zub

   Lekarz Stomatolog, Master of Science in Orthodontics

   Ortodoncja

   Ukończyła studia na kierunku lekarsko- dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2010r. Specjalizuje się w kompleksowym leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych.

   Więcej

  • Kamila Wróbel - Bednarz

   Kamila Wróbel - Bednarz

   Doktor Nauk Medycznych

   Okluzja, Przebudowy zwarcia, Protetyka

   Ukończyła Wydział Lekarsko-Dentystyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studia podyplomowe „Biomateriały – materiały dla medycyny” na AGH w Krakowie.

   Więcej

  • Marek Rybicki

   Marek Rybicki

   Lekarz Stomatolog, lekarz medycyny, specjalista chirurgii twarzowo- szczękowej

   Chirurgia, Implantologia

   Specjalista w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej, implantologii oraz ortognatyki.
   Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie zdobył tytuł lekarza stomatologa oraz lekarza medycyny.

   Więcej

  • Anita Walczak

   Anita Walczak

   Właściciel Atelier Uśmiechu

   Higienistka stomatologiczna

   Higienistka stomatologiczna z ogromną pasją do swojego zawodu. Autorka książki pt. Sztuka mycia zębów wydanego przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie.

   Więcej

   Gwarancje w Atelier śmiechu

   Stosujemy najwyższe standardy jakości usług, dlatego możemy naszym pacjentom udzielić gwarancji na wykonywane przez naszych specjalistów zabiegi. Pamiętajcie, że to nie tylko od nas zależy, jak długo wasze uzębienie pozostanie w stanie idealnym, takim jak po zakończeniu leczenia. Po każdym leczeniu otrzymujecie od nas rekomendację i zasady gwarancji na wykonane usługi.

   3

   Na wypełnienia udzielamy 3-letnie gwarancji pod warunkiem wizyt kontrolnych i higienizacji w Atelier Uśmiechu co 6 miesięcy

   3

   Na leczenie kanałowe pierwszorazowe (pierwotne) udzielany 3-letniej gwarancji, nie obejmuje ona leczenia wtórnego

   3

   W przypadku odbudowy protetycznej, odbudowy na implantach udzielamy 3-letniej gwarancji

   100

   Dożywotnia gwarancja na implanty stomatologiczne

   Zarezerwuj Wizytę

   Atelier Uśmiechu

   Atelier Uśmiechu

   O Nas

   Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

   Nota Prawna | Polityka Prywatności

   Metody Płatności

   MediRaty