Endodoncja - Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem Warszawa

Atelier Uśmiechu » Endodoncja

Endodoncja

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne, czyli kanałowe, przeprowadza się w przypadku infekcji miazgi, która powstaje przy nieleczonej próchnicy. Próchnica przenosi się na coraz głębsze tkanki zęba. Początkowo wystarczy konwencjonalne leczenie zachowawcze, by zażegnać problem. Inaczej jest jednak, gdy dotrze ona do miazgi – wewnętrznej unerwionej i unaczynionej tkanki zęba. Gdy to się stanie, ząb można uratować jedynie, przeprowadzając leczenie kanałowe.

Jak ono przebiega? Lekarz otwiera komorę zęba, po czym oczyszcza ją i kanały korzeniowe z zainfekowanej miazgi. Po poszerzeniu, opracowaniu i dezynfekcji kanałów wypełnia je ciekłą gutaperką – materiałem na bazie naturalnego kauczuku. Na zakończenie odbudowuje ząb, zakładając wypełnienie.

W przeszłości leczenie kanałowe kojarzyło się z trudnym i niekomfortowym zabiegiem. Obecnie wykorzystanie nowoczesnych technologii sprawia, że można przeprowadzać je szybciej i bez bólu. 

Diagnostyka endodontyczna

Kluczem do powodzenia przy leczeniu kanałowym, już w początkowym etapie, jest szczegółowa diagnostyka. W Klinice Stomatologicznej Atelier Uśmiechu lekarze dysponują nowoczesnymi metodami obrazowania m.in. cyfrową radiowizjografią i zdjęciami pantomograficznymi. Zabiegi przeprowadzane są przy użyciu nowoczesnego mikroskopu oraz najlepszych materiałów dostępnych na rynku.

Endodoncja mikroskopowa Warszawa to zaawansowana technika leczenia chorób miazgi zębów, która wykorzystuje mikroskop optyczny do dokładnego i precyzyjnego przeprowadzenia procedur. W Warszawie pacjenci mają okazję skorzystać z tej nowoczesnej metody w renomowanych gabinetach stomatologicznych, takich jak nasza klinika.

Wskazania do leczenia endodontycznego

 • głębokie ubytki próchnicowe,
 • martwica lub zgorzel miazgi,
 • urazy mechaniczne zęba, jak zwichnięcia lub złamania,
 • planowane leczenie protetyczne,
 • zapalenie tkanek okołowierzchołkowych,
 • nieprawidłowo wykonane wcześniejsze leczenie endodontyczne.

Należy również pamiętać, że przed przystąpieniem do leczenia endodontycznego lekarz musi wiedzieć o ewentualnych chorobach ogólnoustrojowych. Szczególnie należy zwrócić uwagę na schorzenia serca, nerek, wątroby oraz zaburzenia endokrynologiczne.

Umów się na wizytę już dziś

Kompleksowe leczenie stomatologiczne w jednym miejscu

Leczenie endodontyczne podczas jednej wizyty?

Nie tak dawno leczenie endodontyczne wiązało się z koniecznością kilku wizyt u specjalisty. W dzisiejszych czasach, dzięki nowoczesnym środkom znieczulającym i precyzji uzyskanej poprzez wykorzystanie mikroskopu, większość zabiegów z zakresu endodoncji przeprowadzamy podczas jednej wizyty. Dzięki temu Pacjenci mogą w szybki sposób uratować swoje chore zęby.

Leczenie z mikroskopem

Nowoczesny mikroskop, który stosujemy, umożliwia nawet 25-krotne powiększenie obrazu miejsca zabiegowego, a także je doświetla. Lepszy ogląd zęba łącznie z wnętrzem kanałów pozwala zwiększyć precyzję zabiegu – a tym samym również jego skuteczność, która przy zastosowaniu mikroskopu wynosi aż 95%. Zastosowanie tego urządzenia pozwala także na zawężenie pola zabiegowego. Możemy więc pracować z większym poszanowaniem tkanek, oszczędzając zdrową część zęba.

Leczenie endodontyczne w koferdamie

Zabieg przeprowadzamy z zastosowaniem koferdamu dla bezpieczeństwa i komfortu Pacjenta. To arkusz silikonowej gumy z wyciętym otworem na leczony ząb. Mocuje się go przy użyciu klamer i stabilizuje na ramce. Zakładamy go w celu odizolowania zęba od napływu śliny oraz ochrony wrażliwych tkanek jamy ustnej przed płynami dezynfekującymi, które mogłyby je podrażniać, oraz przedostawaniem się usuwanych tkanek zęba. Osłona ta nie dopuszcza do zęba znajdujących się w ślinie bakterii, przeciwdziałając zainfekowaniu kanałów. Oprócz tego koferdam odsuwa policzki, język i dziąsła. W ten sposób daje lekarzowi lepszy dostęp do pola zabiegowego.

Cena leczenia kanałowego może się różnić w zależności od skomplikowania przypadku oraz stopnia uszkodzenia zęba. Inwestycja w leczenie kanałowe to inwestycja w zdrowy i piękny uśmiech na lata. Zachowanie naturalnego zęba jest zawsze priorytetem, a koszty leczenia kanałowego są zdecydowanie niższe niż koszty ekstrakcji i odbudowy brakującego zęba.

Leczenie mikroskopowe zęba Warszawa to nowoczesna metoda leczenia zębów, która umożliwia precyzyjne działania, minimalizując ryzyko nawrotów infekcji i błędów. Wizyta u endodonty może ocalić zęby dotknięte infekcją, minimalizując ryzyko poważniejszych problemów zdrowotnych.

Pacjentów zainteresowanych profesjonalnym leczeniem stomatologicznych, zachęcamy do sprawdzenia oferty:

Powtórne leczenie kanałowe, oczyszczenie, poszerzenie oraz pełne wypełnienie wszystkich kanałów.

Efekt na zdjęciu radiologicznym po uzupełnieniu implantem brakującego zęba trzonowego.

Specjaliści
 • Agnieszka Peret

  Lekarz Stomatolog, specjalista periodontolog

  Dyrektor Medyczny Atelier Uśmiechu, Periodontologia

  Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Od początku pracy zawodowej ukierunkowana na podnoszenie swoich kwalifikacji w zakresie periodontologii.

  Więcej

 • Rafał Dębiński

  Lekarz stomatolog

  Protetyka / Kompleksowe plany leczenia

  Absolwent anglojęzycznych studiów lekarsko-dentystycznych na Uniwersytecie Pavla Josefa Šafarika w Koszycach na Słowacji.

  Więcej

 • Justyna Zub

  Lekarz Stomatolog, Master of Science in Orthodontics

  Ortodoncja

  Ukończyła studia na kierunku lekarsko- dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2010r. Specjalizuje się w kompleksowym leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych.

  Więcej

 • Anita Walczak

  Właściciel Atelier Uśmiechu

  Higienistka stomatologiczna

  Higienistka stomatologiczna z ogromną pasją do swojego zawodu. Autorka książki pt. Sztuka mycia zębów wydanego przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie.

  Więcej

 • Anna Barzyc

  Lekarz stomatolog

  Stomatologia zachowawcza / Stomatologia dziecięca

  Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W swojej pracy stawia na ciągły rozwój, dlatego już od czasów studenckich aktywnie uczestniczy w warsztatach i szkoleniach.

  Więcej

 • Agnieszka Miszkurka

  Lekarz Stomatolog

  Stomatologia zachowawcza / Endodoncja / Stomatologia dziecięca / Protetyka

  Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kształciła się również za granicą, na Semmelweis University w Budapeszcie. Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej oraz endodoncji mikroskopowej kierując się zasadami stomatologii minimalnie inwazyjnej.

  Więcej

 • Marzena Pucek

  Lekarz stomatolog, Doktor nauk medycznych, Specjalista ortodonta II stopnia

  Ortodoncja

  Lekarz stomatolog, doktor nauk medycznych z długoletnim stażem i specjalizacją I stopnia stomatologii ogólnej oraz II stopnia specjalizacji z zakresu Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej.

  Więcej

 • Adam Kaczor

  Lekarz stomatolog

  Chirurgia / Implantologia / Mikrochirurgia

  Ukończył studia lekarsko-dentystyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym i implantologicznym. Wykonuje zabiegi chirurgiczne oraz zabiegi mikrochirurgiczne w obrębie tkanek przyzębia poprzedzone dokładną analizą przypadku i precyzyjnym planowaniem za pomocą najnowszych technologii cyfrowych.

  Więcej

 • Rafał Dąbrowski

  Lekarz stomatolog

  Endodoncja

  Lekarz dentysta z ponad 12- letnim stażem pracy. Ukończył studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Absolwent Curriculum Endodontyczne Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

  Więcej

  Usługi
  • Stomatologia Zachowawcza

   Specjalizujemy się w profilaktyce przeciwpróchnicowej i skutecznym leczeniu zaatakowanych już tkanek twardych zębów.

   Więcej

  • Protetyka

   Oferujemy szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań dla odbudowania utraconych już zębów ze znakomitym, naturalnym efektem.

   Więcej

  • Okluzja i Leczenie Bruksizmu

   Rozwiązujemy wszelkie problemy związane z niewłaściwym kontaktem pomiędzy zębami a żuchwą czy zgrzytaniem i zaciskaniem szczęki.

   Więcej

  • Endodoncja

   Nowoczesne leczenie kanałowe to nasza specjalność. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych zabiegów.

   Więcej

  • Periodontologia

   Wykonujemy wszelkiego typu zabiegi z zakresu leczenia i profilaktyki schorzeń wokół zęba.

   Więcej

  • Stomatologia dziecięca

   Najmłodsi pacjenci są dla nas szczególnie ważni, prowadzimy leczenie stomatologiczne dla dzieci od najmłodszych lat.

   Więcej

  • Ortodoncja

   Zajmujemy się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u pacjentów w każdym wieku. Proste zęby to pasja naszych ortodontów.

   Więcej

  • Wybielanie

   Nasze zabiegi wybielania w bezpieczny sposób zaspokajają potrzebę posiadania białych zębów u najbardziej wymagających pacjentów.

   Więcej

  • Profilaktyka

   Wizyta higienizacyjna nazywana jest również wizytą profilaktyczną. W zależności od sytuacji pacjenta jej celem jest usunięcie kamienia, płytki nazębnej, przebarwień.

   Więcej

  • Chirurgia

   Wykonujemy bezbolesne zabiegi chirurgiczne o wszelkim stopniu skomplikowania, z należytą troską o komfort pacjenta.

   Więcej

  • Implantologia

   Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakładaniu implantów i protez zębowch. Stosujemy wyłącznie najwyższej klasy, bezpieczne materiały.

   Więcej

  • Implantoprotetyka

   W naszej klinice umożliwiamy odbudowanie brakującego uzębienia za pomocą implantów, dla stabilności i poczucia bezpieczeństwa przy każdej czynności.

   Więcej

  • Narkoza

   Rodzajem znieczulenia ogólnego, narkozy, które stosujemy w naszej klinice w trakcie leczenia stomatologicznego jest analgosedacja.

   Więcej

   Gwarancje w Atelier śmiechu

   Stosujemy najwyższe standardy jakości usług, dlatego możemy naszym pacjentom udzielić gwarancji na wykonywane przez naszych specjalistów zabiegi. Pamiętajcie, że to nie tylko od nas zależy, jak długo wasze uzębienie pozostanie w stanie idealnym, takim jak po zakończeniu leczenia. Po każdym leczeniu otrzymujecie od nas rekomendację i zasady gwarancji na wykonane usługi.

   3

   Na wypełnienia udzielamy 3-letnie gwarancji pod warunkiem wizyt kontrolnych i higienizacji w Atelier Uśmiechu co 6 miesięcy

   3

   Na leczenie kanałowe pierwszorazowe (pierwotne) udzielany 3-letniej gwarancji, nie obejmuje ona leczenia wtórnego

   3

   W przypadku odbudowy protetycznej, odbudowy na implantach udzielamy 3-letniej gwarancji

   100

   Dożywotnia gwarancja na implanty stomatologiczne

   Izabella Czarnecka-Rogoś
   Izabella Czarnecka-Rogoś
   2024-01-27
   Leczenie kanałowe przebiegło bardzo sprawne. Duże znaczenie miało dla mnie wprowadzenie merytoryczne w zabieg. Bardzo polecam profesjonalizm na wysokim poziomie i bardzo dobrze wyposażony gabinet.
   Karolina Grześkowiak
   Karolina Grześkowiak
   2024-01-26
   Świetna klinika z indywidualnym podejściem do pacjenta. Pani doktor zawsze uśmiechnięta. Wizyta u Pani Agnieszki to czysta przyjemność! Gorąco polecam!
   Ola Bigda
   Ola Bigda
   2024-01-25
   W klinice korzystałam już z usług trzech specjalistów - endodonty, protetyka oraz periodontologa. Wszyscy lekarze byli bardzo profesjonalni, dokładni, uprzejmi, a także umieli wytłumaczyć daną sytyację w klarowny, zrozumiały dla pacjenta sposób. Serdecznie polecam
   Karolina Łukasiewicz
   Karolina Łukasiewicz
   2024-01-24
   Bardzo profesjonalna i miła obsługa. Podczas konsultacji Pani stomatolog dokładnie przedstawiła plan leczenia omawiając go na podstawie zdjęć. Serdecznie polecam !
   Filip Czarnecki
   Filip Czarnecki
   2023-12-20
   Klinika stomatologiczna imponuje nie tylko stosowaniem najnowszych technologii, ale także zachowaniem sterylnej czystości gabinetów. Wykwalifikowany personel gwarantuje pełen profesjonalizm i komfort podczas wizyty. Rewelacyjne podejście do pacjenta (za co w moim przypadku odpowiada Pani Anna Kropidłowska) i nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że wizyta staje się przyjemnością. Polecam z czystym sumieniem!
   Tomasz Radziun
   Tomasz Radziun
   2023-12-01
   Zachęcam Wszystkich gorąco do korzystania z usług Atelier Uśmiechu. Jestem pacjentem od wielu lat i mam pełne zaufanie do Stomatologów oraz Pań higienistek. Higienistka Pani Anna Kropidłowska jest najlepsza higienistką, do której miałem przyjemność przychodzić zarówno na higienę jamy ustnej jak również na inne zabiegi. Jeżeli mają Państwo problemy z periodontologią i nie wiedzą do kogo się zwrócić to bardzo proszę zadzwonić lub przyjść do Atelier Uśmiechu i umówić się na wizytę do Doktor Pani Anna Weigle Babrzyc. Mogą być Państwo pewni, żę Wasze problemy ze stanem zapalnym dziąseł i przyzembiem będą profesjonalnie wyleczone. Z poważaniem Tomasz Radziun
   Agnieszka
   Agnieszka
   2023-11-29
   Serdecznie polecam. Bardzo profesjonalna obsługa na najwyższym poziomie. Lekarz zawsze szczegółowo przedstawia plan leczenia, robi dokumentację w postaci zdjęć na każdym etapie, więc można porównać efekt początkowy i końcowy. Korzystam od lat i zawsze jestem witana miłym uśmiechem przez Panie w recepcji 🙂 Nie mogłam trafić lepiej!
   QINGHUI BI
   QINGHUI BI
   2023-01-18
   I just recently had orthodontic treatment with Dr Pucek and her assistant Annia. It was a great journey leaving with perfect teeth. The whole clinic was clean, modern and very comfortable. I would 100% recommend this place.
   Zapisz się na konsultację

   Wyślij poniższy formularz i zapisz się na konsultacje. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu.


   Atelier Uśmiechu
   Atelier Uśmiechu
   O Nas

   Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

   PKO Bank Polski SA
   nr konta: 12 1020 1068 0000 1602 0346 3627

   Nota Prawna | Polityka Prywatności

   Metody Płatności
   Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


   MediRaty

   raty