Higienizacja zębów Warszawa - Piaskowanie oraz skaling zębów

Atelier Uśmiechu » Profilaktyka

Profilaktyka w Atelier Uśmiechu – higienizacja zębów Warszawa

Regularne czyszczenie zębów Warszawie to oferta zabiegów ograniczających występowanie próchnicy i chorób dziąseł. Dzięki temu możesz również poprawić wygląd zębów. Wizyta higienizacyjna nazywana jest również wizytą profilaktyczną. W zależności od sytuacji pacjenta jej celem jest usunięcie kamienia, płytki nazębnej, przebarwień. Polega na wykonaniu zabiegu scalingu, piaskowania, fluoryzacji. Wybór przeprowadzonych zabiegów i zastosowanie poszczególnych procedur jest uzależnione od sytuacji pacjenta. Zastanawiasz się, czy możesz wybrać skalling i piaskowanie w Warszawie, czy jednak każdy zabieg musi być wykonany na różnych wizytach? Poniżej rozjaśniamy tę kwestię.

Profilaktyka

Zabiegi profilaktyczne – pakiet higienizacyjny

Tylko indywidualna konsultacja ze specjalistą może dać gwarancję tego, że stan zębów i dziąseł jest prawidłowy. Pakiet higienizacyjny obejmuje:

Zabiegi te można wykonywać osobno, jednak dzięki ich połączeniu, można uzyskać najlepsze efekty.

Skalling

Skalling przeprowadzany przez dentystę pomaga oczyścić zęby z kamienia nazębnego, który w większości przypadków pojawia się po wewnętrznej stronie zębów, przy linii dziąseł. Czyszczenie zębów szczoteczką nie jest wystarczające dla pozbycia się kamienia. W gabinetach stosuje się skaling ultradźwiękowy lub ręczny – każdy z nich jest skuteczny i bezpieczny.

Piaskowanie

Jeżeli na zębach zgromadzona jest mała ilość kamienia nazębnego lub osad znajduje się w trudno dostępnych miejscach, dentysta może użyć piaskarki i wykonać piaskowanie. W czasie piaskowania ze specjalistycznego pistoletu wydobywa się delikatny pyłek – nie narusza on szkliwa zębów.

Fluoryzacja

Fluoryzacja kojarzy się często z cyklicznymi zabiegami w szkole. Nie jest to jednak zarezerwowane wyłącznie dla dzieci. Dzięki fluoryzacji – nałożeniu specjalnej pasty polerskiej na zęby – można wygładzić ich powierzchnię. Poza tym zęby zyskują dodatkową ochronę przed próchnicą.

Jak przygotować się do wizyty profilaktycznej?

Płytka nazębna i kamień są biało- żółte – mało widoczne dla pacjenta. Ale po wybarwieniu wszytko jest czytelne. Dokładnie widać miejsca to miejsca, gdzie zalega płytka nazębna przez kilka dni. Warto więc wybrać się na profilaktyczną wizytę. Podczas niej uzyskacie wyczerpujące informację co powinniście używać oraz praktyczny instruktaż w jaki sposób. Zabierajcie ze sobą na wizytę swoje przybory (szczoteczki, nitki, płyny), aby higienistka mogła je profesjonalnie ocenić. Jeżeli pacjenci regularnie przychodzą na profilaktykę, stosują się do rekomendacji, nie mają kamienia nazębnego albo bardzo małą ilość. Może być trudno w to uwierzyć, ale tak jest. Wiek nie ma znaczenia, nawet jak masz kilka własnych zębów warto nauczyć się prawidłowego szczotkowania, aby utrzymać je do końca życia.

Czy na wizytę profilaktyczną idziemy tylko wtedy, gdy mamy kamień i osad? Absolutnie nie!

Profilaktyka nie polega na tym, aby przyjść na wizytę higienizacyjną, wtedy kiedy mamy dużo kamienia i stan zapalny dziąseł. Wtedy to już leczenie. Profilaktyka polega na tym, aby nie dopuścić do powstania kamienia oraz rozwoju chorób przyzębia poprzez regularne usunięcie płytki nazębnej. Chociaż wydaje się, że czyszczenie zębów to nic skomplikowanego, to jednak każdy z nas potrzebuje profesjonalnego wsparcia w tym zakresie. Profilaktykę próchnicy uzupełniamy poprzez wykonywanie fluoryzacji, które wzmacniają nasze zęby przed działaniem kwasów próchnicotwórczych. Higienistka lub dentysta decydują o tym, jak często powinny odbywać się zabiegi fluoryzacji.

Wizyta higienizacyjna ma być przyjemna i komfortowa jak wizyta w Dental Spa. Powinniśmy podejść do czyszczenia zębów jako zabiegu pielęgnacyjnego. Porównajmy to do np. do pielęgnacji włosów. Aby były piękne i zdrowe potrzebują, aby regularnego podcinania, a czasem potrzebujemy zabiegów nawilżających. Takie wizyty są również ważne ze względu na aspekt edukacyjny. Chcemy, żeby każdy pacjent miał świadomość podstawowych procesów zachodzących w jamie ustnej odpowiedzialnych za choroby, jak również wiedział, co sam może dla siebie robić. Podczas wizyty możecie mieć wybarwione zęby specjalnym preparatem, co powoduje, że łatwiej możecie zobaczy i przeanalizować z higienistkę sposób Twojego mycia. Nazywam to mapą mycia zębów.

Sztuka mycia zębów

Czyszczenie zębów? To proste! Tak z pewnością myśli wiele dzieci i dorosłych. Jednak czy mycie zębów jest rutynową czynnością wykonywaną każdego dnia, czy może sztuką? Czy to, w jaki sposób i czym myję zęby, ma jakieś znaczenie? Czy mogę mieć zdrowe i piękny uśmiech przez całe życie? Na te oraz inne pytania dotyczące zapobiegania schorzeniom jamy ustnej odpowiada niniejszy praktyczny poradnik napisany przez naszą CEO Anitę Walczak. Higiena jamy ustnej nie jest ani oczywistą, ani łatwą sprawą.

Publikacja w kompleksowy sposób prezentuje problematykę profilaktyki stomatologicznej dla pacjentów, omawiając zarówno podstawy teoretyczne, jak i poruszając praktyczne aspekty wpływające na higienę jamy ustnej. Książka prezentuje także bogaty materiał ilustracyjny.

W bardzo czytelny i prosty sposób przedstawia:

 • jak dbać o higienę jamy ustnej przy różnych schorzeniach stomatologicznych,
 • w jaki sposób sami możemy wpłynąć na stan naszego uzębienia poprzez dobór odpowiednich szczoteczek czy past,
 • aspekty kluczowe w walce z próchnicą,
 • co jest najważniejsze w dbaniu o uśmiech dziecięcy.

Książka powstała przede wszystkim z myślą o podnoszeniu świadomości pacjentów w zakresie profilaktyki stomatologicznej.

Anita Walczak

Komfortowe, przyjemne i bezbolesne zabiegi w Atelier Uśmiechu Warszawa

Higienizacja zębów Warszawa to u nas zabiegi profilaktyczne przeprowadzane przez higienistkę Anitę Walczak, jedną z najlepszych specjalistek w tym zakresie w Polsce. Dzięki jej bogatemu doświadczeniu oraz najwyższej jakości materiałom i sprzętom zabiegi są dla pacjentów komfortowe, przyjemne i bezbolesne.

Sprawdź też inne usługi, które oferuje nasza klinika stomatologiczna w Warszawie. Zespół specjalistów wykonuje zabiegi między innymi z dziedzin, takich jak:

Sprawdź też, czym są:

Więcej o Profilaktyce

1. Jak szczotkować zęby szczoteczką elektryczną z okrągłą główką

1. Jak szczotkować zęby szczoteczką elektryczną z okrągłą główką

2. Jak szczotkować zęby szczoteczką soniczną

2. Jak szczotkować zęby szczoteczką soniczną

3. Jak szczotkować zęby szczoteczką ultradźwiękową

3. Jak szczotkować zęby szczoteczką ultradźwiękową

4. Jak szczotkować zęby szczoteczką manualną

4. Jak szczotkować zęby szczoteczką manualną

5. Jak prawidłowo nitkować

5. Jak prawidłowo nitkować

6. Jak prawidłowo nitkować przy implancie

6. Jak prawidłowo nitkować przy implancie

7. Jak używać szczoteczek międzyzębowych

7. Jak używać szczoteczek międzyzębowych

8. Jak używać irygatora

8. Jak używać irygatora

9. Jak szczotkować zęby dziecka szczoteczka manualną

9. Jak szczotkować zęby dziecka szczoteczka manualną

10. Jak szczotkować zęby mleczne szczotką elektryczną z okrągłą główką

10. Jak szczotkować zęby mleczne szczotką elektryczną z okrągłą główką

11. Jak dopasować ilość pasty do wieku

11. Jak dopasować ilość pasty do wieku

12. Ruch szczoteczki oscylacyjno-rotacyjnej

12. Ruch szczoteczki oscylacyjno-rotacyjnej

13. Ruch szczoteczki oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjnej

13. Ruch szczoteczki oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjnej

14. Ruch szczoteczki sonicznej

14. Ruch szczoteczki sonicznej

15. Ruch szczoteczki ultradźwiekowej

15. Ruch szczoteczki ultradźwiekowej

Usługi

 • Stomatologia Zachowawcza

  Specjalizujemy się w profilaktyce przeciwpróchnicowej i skutecznym leczeniu zaatakowanych już tkanek twardych zębów.

  Więcej

 • Protetyka

  Oferujemy szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań dla odbudowania utraconych już zębów ze znakomitym, naturalnym efektem.

  Więcej

 • Okluzja i Leczenie Bruksizmu

  Rozwiązujemy wszelkie problemy związane z niewłaściwym kontaktem pomiędzy zębami a żuchwą czy zgrzytaniem i zaciskaniem szczęki.

  Więcej

 • Endodoncja

  Nowoczesne leczenie kanałowe to nasza specjalność. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych zabiegów.

  Więcej

 • Periodontologia

  Wykonujemy wszelkiego typu zabiegi z zakresu leczenia i profilaktyki schorzeń wokół zęba.

  Więcej

 • Stomatologia dziecięca

  Najmłodsi pacjenci są dla nas szczególnie ważni, prowadzimy leczenie stomatologiczne dla dzieci od najmłodszych lat.

  Więcej

 • Ortodoncja

  Zajmujemy się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u pacjentów w każdym wieku. Proste zęby to pasja naszych ortodontów.

  Więcej

 • Wybielanie

  Nasze zabiegi wybielania w bezpieczny sposób zaspokajają potrzebę posiadania białych zębów u najbardziej wymagających pacjentów.

  Więcej

 • Profilaktyka

  Wizyta higienizacyjna nazywana jest również wizytą profilaktyczną. W zależności od sytuacji pacjenta jej celem jest usunięcie kamienia, płytki nazębnej, przebarwień.

  Więcej

 • Chirurgia

  Wykonujemy bezbolesne zabiegi chirurgiczne o wszelkim stopniu skomplikowania, z należytą troską o komfort pacjenta.

  Więcej

 • Implantologia

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakładaniu implantów i protez zębowch. Stosujemy wyłącznie najwyższej klasy, bezpieczne materiały.

  Więcej

 • Implantoprotetyka

  W naszej klinice umożliwiamy odbudowanie brakującego uzębienia za pomocą implantów, dla stabilności i poczucia bezpieczeństwa przy każdej czynności.

  Więcej

 • Narkoza

  Rodzajem znieczulenia ogólnego, narkozy, które stosujemy w naszej klinice w trakcie leczenia stomatologicznego jest analgosedacja.

  Więcej

  Specjaliści

  • Agnieszka Peret

   Agnieszka Peret

   Lekarz Stomatolog, specjalista periodontolog

   Dyrektor Medyczny Atelier Uśmiechu, Periodontologia

   Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Od początku pracy zawodowej ukierunkowana na podnoszenie swoich kwalifikacji w zakresie periodontologii.

   Więcej

  • Rafał Dębiński

   Rafał Dębiński

   Lekarz stomatolog

   Protetyka / Kompleksowe plany leczenia

   Absolwent anglojęzycznych studiów lekarsko-dentystycznych na Uniwersytecie Pavla Josefa Šafarika w Koszycach na Słowacji.

   Więcej

  • Justyna Zub

   Justyna Zub

   Lekarz Stomatolog, Master of Science in Orthodontics

   Ortodoncja

   Ukończyła studia na kierunku lekarsko- dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2010r. Specjalizuje się w kompleksowym leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych.

   Więcej

  • Anita Walczak

   Anita Walczak

   Właściciel Atelier Uśmiechu

   Higienistka stomatologiczna

   Higienistka stomatologiczna z ogromną pasją do swojego zawodu. Autorka książki pt. Sztuka mycia zębów wydanego przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie.

   Więcej

  • Anna Barzyc

   Anna Barzyc

   Lekarz stomatolog

   Stomatologia zachowawcza / Stomatologia dziecięca

   Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W swojej pracy stawia na ciągły rozwój, dlatego już od czasów studenckich aktywnie uczestniczy w warsztatach i szkoleniach.

   Więcej

  • Agnieszka Miszkurka

   Agnieszka Miszkurka

   Lekarz Stomatolog

   Stomatologia zachowawcza / Endodoncja / Stomatologia dziecięca / Protetyka

   Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kształciła się również za granicą, na Semmelweis University w Budapeszcie. Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej oraz endodoncji mikroskopowej kierując się zasadami stomatologii minimalnie inwazyjnej.

   Więcej

  • Marzena Pucek

   Marzena Pucek

   Lekarz stomatolog, Doktor nauk medycznych, Specjalista ortodonta II stopnia

   Ortodoncja

   Lekarz stomatolog, doktor nauk medycznych z długoletnim stażem i specjalizacją I stopnia stomatologii ogólnej oraz II stopnia specjalizacji z zakresu Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej.

   Więcej

  • Adam Kaczor

   Adam Kaczor

   Lekarz stomatolog

   Chirurgia / Implantologia / Mikrochirurgia

   Ukończył studia lekarsko-dentystyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym i implantologicznym. Wykonuje zabiegi chirurgiczne oraz zabiegi mikrochirurgiczne w obrębie tkanek przyzębia poprzedzone dokładną analizą przypadku i precyzyjnym planowaniem za pomocą najnowszych technologii cyfrowych.

   Więcej

  • Rafał Dąbrowski

   Rafał Dąbrowski

   Lekarz stomatolog

   Endodoncja

   Lekarz dentysta z ponad 12- letnim stażem pracy. Ukończył studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Absolwent Curriculum Endodontyczne Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

   Więcej

   Gwarancje w Atelier śmiechu

   Stosujemy najwyższe standardy jakości usług, dlatego możemy naszym pacjentom udzielić gwarancji na wykonywane przez naszych specjalistów zabiegi. Pamiętajcie, że to nie tylko od nas zależy, jak długo wasze uzębienie pozostanie w stanie idealnym, takim jak po zakończeniu leczenia. Po każdym leczeniu otrzymujecie od nas rekomendację i zasady gwarancji na wykonane usługi.

   3

   Na wypełnienia udzielamy 3-letnie gwarancji pod warunkiem wizyt kontrolnych i higienizacji w Atelier Uśmiechu co 6 miesięcy

   3

   Na leczenie kanałowe pierwszorazowe (pierwotne) udzielany 3-letniej gwarancji, nie obejmuje ona leczenia wtórnego

   3

   W przypadku odbudowy protetycznej, odbudowy na implantach udzielamy 3-letniej gwarancji

   100

   Dożywotnia gwarancja na implanty stomatologiczne

   Atelier Uśmiechu

   Atelier Uśmiechu

   O Nas

   Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

   Nota Prawna | Polityka Prywatności

   Metody Płatności

   Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


   MediRaty

   raty