Bonding zębów Warszawa

Atelier Uśmiechu » Bonding zębów

`

Bonding zębów w Atelier Uśmiechu

Bonding jest to nieinwazyjna odbudowa tkanek zęba za pomocą materiału kompozytowego. Celem takiego zabiegu jest poprawa estetyki uśmiechu. To metoda bezpieczna i przynosząca natychmiastowy efekt. Bonding nie wymaga bowiem preparacji zębów, czyli ich szlifowania. Wykonuje się go w zębach przednich.

Bonding polega na poprawie kształtu zębów, która jest widoczna od razu po wizycie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują delikatnych, kosmetycznych zmian kształtu czy długości zębów, zamknięcia przerwy pomiędzy zębami, odprysku w szkliwie.

Często stosowany u Pacjentów po leczeniu ortodontycznym w celu odtworzenia startych tkanek zęba w wyniku wady zgryzu.

Bonding zębów - o czym należy pamiętać?

Bonding zębów – o czym należy pamiętać?

Bardzo ważne jest doświadczenie lekarza wykonującego bonding. Na estetykę i trwałość pracy ma wpływ technika nakładania materiału, modelowania, charakteryzacji oraz polerowania odbudowy. Wszystko po to, aby materiał nie odróżniał się niczym od zębów Pacjenta.

Jak długo utrzymuje się bonding?

Efekt prawidłowo wykonanego zabiegu bondingu z użyciem odpowiednio dobranych materiałów wysokiej jakości powinien utrzymywać się maksymalnie do pięciu lat. Na ostateczną trwałość ma wpływ nie tylko wytrzymałość zastosowanych kompozytów, ale także zwyczaje żywieniowe Pacjenta oraz nawyki higieniczne.

Po kilku latach można go zdjąć bez naruszania naturalnych zębów i wymienić na nowy.

Jak dbać o zęby po zabiegu?

Nadmierne spożywanie dużych ilości produktów silnie barwiących istotnie osłabia estetykę bondingu. Produkty, takie jak mocna kawa, zielona herbata, czerwone wino czy gazowane napoje słodzone, mogą powodować przebarwienia. Podobnie negatywnie oddziałuje na efekty wizualne palenie papierosów.

Bardzo ważne jest zatem, aby unikać tego typu produktów. Co więcej należy przestrzegać podstawowych zasad higieny jamy ustnej. Mówimy tu przede wszystkim o regularnym szczotkowaniu zębów, płukaniu jamy ustnej płynem, a także stosowaniu nici dentystycznej. Nie bez znaczenia pozostają również regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym. 

Umów się na wizytę już dziś

Kompleksowe leczenie stomatologiczne w jednym miejscu

Porównanie kilku metod poprawy estetyki uśmiechu

Bonding Injection Flow Licówki porcelanowe
Cel Subtelna korekta estetyczna uśmiechu Poprawa estetyki uśmiechu oraz rekonstrukcja zgryzu Poprawa estetyki uśmiechu oraz rekonstrukcja zgryzu
Preparacja zęba Brak szlifowania zębów Brak szlifowania zębów W zależności od sytuacji klinicznej pacjenta oraz wybranego rodzaju porcelany
Zmiana koloru zębów Możliwa wyłącznie poprzez wybielanie zębów przed zabiegiem Możliwa zmiana koloru o kilka odcieni Nieograniczona możliwość zmiany koloru oraz charakteryzacji licówek
Trwałość  Kilka lat Kilka lat Dwa razy dłuższa trwałość w porównaniu z pozostałymi metodami
Przymiarka i zaplanowanie wyglądu zębów przed rozpoczęciem leczenia Nie Tak Tak
Wizyty kontrolne Raz na 6 m-cy higienizacja Raz na 6 m-cy higienizacja i polerowanie pracy, raz w roku wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego Raz na 6 m-cy higienizacja  oraz wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego
Cena 700 zł 1250 zł od 2000 zł

Korzyści bondingu

Korzyścią bondingu jest szybkie i efektywne poprawienie wyglądu uśmiechu bez konieczności wykonywania kosztownych i czasochłonnych zabiegów. Usługa ta pozwala na natychmiastowe poprawienie wyglądu zębów oraz zwiększenie pewności siebie pacjenta. Dodatkowo bonding jest stosunkowo niedrogi w porównaniu do innych procedur stomatologicznych estetycznych, co czyni go atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu osób. Zapraszamy na bonding w dwóch lokalizacjach:

  • bonding zębów Mokotów
  • bonding zębów Ursynów

Zobacz też inne usługi:

Atelier Uśmiechu

Atelier Uśmiechu

O Nas

Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

Nota Prawna | Polityka Prywatności

Metody Płatności

Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


MediRaty

raty