Bonding zębów Warszawa

Atelier Uśmiechu » Bonding zębów

`

Bonding zębów w Atelier Uśmiechu

Bonding jest nieinwazyjną odbudową materiałem kompozytowym tkanek zęba  w celu poprawy estetyki uśmiechu. To metoda bezpieczna i przynosząca natychmiastowy efekt. Bonding nie wymaga preparacji zębów, czyli ich szlifowania. Wykonuje się go w zębach przednich.

Bonding polega na poprawie kształtu zębów. Od razu po zabiegu dostrzegalna jest zauważalna różnica. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują delikatnych, kosmetycznych zmian kształtu zębów, długości zębów, zamknięcia przerwy pomiędzy zębami, odprysku w szkliwie.

Często stosowany u pacjentów po leczeniu ortodontycznym w celu odtworzenia startych tkanek zęba w wyniku wady zgryzu.

Bonding zębów - o czym należy pamiętać?

Bardzo ważne jest doświadczenie lekarza wykonującego bonding. Na estetykę i trwałość pracy ma wpływ technika nakładania materiału, modelowania, charakteryzacji oraz polerowania odbudowy. Wszystko po to, aby materiał nie odróżniał się niczym od naszych zębów.

Po kilku latach można go zdjąć bez naruszania naturalnych zębów i wymienić na nowy.

Efekt prawidłowo wykonanego zabiegu bondingu z użyciem odpowiednio dobranych materiałów wysokiej jakości powinien utrzymywać się maksymalnie do pięciu lat. Na ostateczną trwałość ma wpływ nie tylko wytrzymałość zastosowanych kompozytów, ale także zwyczaje żywieniowe pacjenta oraz nawyki higieniczne.

Nadmierne spożywanie dużych ilości produktów silnie barwiących istotnie osłabia estetykę bondingu. Produkty, takie jak mocna kawa, zielona herbata, czerwone wino czy gazowane napoje słodzone, mogą powodować powstawanie przebarwień. Podobnie negatywnie oddziałuje palenie papierosów.

Porównanie kilku metod poprawy estetyki uśmiechu

Bonding Injection Flow Licówki porcelanowe
Cel Subtelna korekta estetyczna uśmiechu Poprawa estetyki uśmiechu oraz rekonstrukcja zgryzu Poprawa estetyki uśmiechu oraz rekonstrukcja zgryzu
Preparacja zęba Brak szlifowania zębów Brak szlifowania zębów W zależności od sytuacji klinicznej pacjenta oraz wybranego rodzaju porcelany
Zmiana koloru zębów Możliwa wyłącznie poprzez wybielanie zębów przed zabiegiem Możliwa zmiana koloru o kilka odcieni Nieograniczona możliwość zmiany koloru oraz charakteryzacji licówek
Trwałość  Kilka lat Kilka lat Dwa razy dłuższa trwałość w porównaniu z pozostałymi metodami
Przymiarka i zaplanowanie wyglądu zębów przed rozpoczęciem leczenia Nie Tak Tak
Wizyty kontrolne Raz na 6 m-cy higienizacja Raz na 6 m-cy higienizacja i polerowanie pracy, raz w roku wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego Raz na 6 m-cy higienizacja  oraz wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego
Cena 600 zł 1250 zł od 2000 zł
Atelier Uśmiechu

Atelier Uśmiechu

O Nas

Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

Nota Prawna | Polityka Prywatności

Metody Płatności

Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


MediRaty

raty