Plastyka, podcinanie i korekta dziąseł Warszawa

Atelier Uśmiechu » Podcinanie i korekta dziąseł

Podcinanie i korekta dziąseł w Atelier Uśmiechu

Na piękny uśmiech składa się wygląd zębów, jak również i dziąseł. Oba te aspekty są niezmiernie ważne, aby uzyskać olśniewający uśmiech. Bez harmonii pomiędzy wyglądem zębów i dziąseł nie uzyska się satysfakcjonujących rezultatów leczenia.

Problemy z dziąsłami polegają głównie na ich nierównej, niesymetrycznej linii. W niektórych miejscach dziąsło zakrywa ząb dużo bardziej niż przy innym zębie. Dążymy do proporcjonalności dziąseł względem koron zębów. W wielu przypadkach wystarczy korekta linii dziąseł aby uzyskać wymarzony efekt estetyczny. Przebieg idealnej linii uśmiechu planuje lekarz protetyk wraz z lekarzem periodontologiem. Kluczowa jest analiza wielkości zębów, stanu przyzębie. Celem jest przywrócenie idealnej linii dziąseł, ale w obszarze na który pozwala anatomia struktur przyzębia pacjenta. Zabieg przeprowadzany jest przez periodontologa w znieczuleniu miejscowym. W zależności od obszaru trwa od 30 min do 2 godzin. Efekt jest widoczny od razu po zabiegu. Gojenie dziąseł następuje w ciągu kilku dni. Nie ma większego dyskomfortu czy dolegliwości bólowych dla pacjenta.

Estetyka dziąseł

Problemem jest również uśmiech dziąsłowy, z którym mamy do czynienia gdy podczas szerokiego uśmiechu mocno są wyeksponowane dziąsła. Leczenie polega na mikrochirurgicznym zabiegu obejmującym korektę zarysu i kształtu dziąsła.

Na kondycje i estetykę dziąseł wpływa ma również kolor. W sytuacji gdy dziąsła mają zmieniona strukturę, kolor mocno czerwony lub fioletowy i przy dotyku krwawią rozwiązaniem jest konsultacja periodontologiczna w celu diagnostyki choroby przyzębia tzw. paradontozy.

W sytuacji odwrotnej, gdy problemem jest nadmierny zanik dziąseł i odsłonięcie  fragmentu korzenia wykonuje się zabieg pokrycia recesji. Leczenie polega na przeszczepienie tkanki własnej pacjenta pobranej z podniebienia. Jest to rodzaj autoprzeszczepu, dzięki temu szansa powodzenia zabiegu jest bardzo duża. Pobranym fragmentem tkanki pokrywa się cofnięte dziąsło.

Kiedy stosujemy korektę dziąseł?

  • w sytuacji zbyt krótkich optycznie zębów,
  • nierównej linii dziąseł,
  • złych proporcji dziąsła względem korony zęba,
  • zbyt nadmiernej ekspozycji dziąseł w uśmiechu.
Atelier Uśmiechu

Atelier Uśmiechu

O Nas

Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

Nota Prawna | Polityka Prywatności

Metody Płatności

Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


MediRaty

raty