Korytkotomia Warszawa

Atelier Uśmiechu » Kortykotomia

Kortykotomia w Atelier Uśmiechu

Kortykotomia to skuteczna metoda wspomagająca leczenie ortodontyczne u pacjentów dorosłych. Zabieg polega na pionowym nacięciu blaszki kostnej między korzeniami zębów tuż pod dziąsłem.

A jaki jest tego cel? Kortykotomię wykonuje się przede wszystkim, żeby zmniejszyć opory kostne podczas przemieszczania zębów w leczeniu ortodontycznym. Wpływa to na przyśpieszenie ruchów zębów i ich szybsze ustawienie się w prawidłowej pozycji. W ten sposób czas leczenia ulega skróceniu. Wykonuje się ją również u Pacjentów, u których nie dochodzi do pożądanych przesunięć ortodontycznych w trakcie leczenia ortodontycznego. W niektórych przypadkach zabieg ten może  też pomóc w stabilizacji efektów leczenia.

Jak wygląda zabieg kortykotomii?

Kortykotomia może być wykonana selektywnie w konkretnym regionie jednego zęba lub w całym łuku zębowym. Jest wcześniej starannie planowana w oparciu o tomografię 3D.

Sam zabieg – który przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym – w zależności od obszaru trwa około 40-90 minut. 

Rana po zabiegu, zabezpieczona usuwanymi po 10-14 dniach szwami, goi się szybko i zazwyczaj nie stwarza dużych dolegliwości bólowych.

Kortykotomia - dla kogo?

Kortykotomia jest szczególnie polecana u Pacjentów, którzy mają tzw. cienkie dziąsła, zagrożonych występowaniem recesji dziąseł czyli odsłanianiem się szyjek zębowych. W wyniku zmniejszenia oporu kostnego podczas przesuwania zębów po kortykotomii, zmniejsza się ryzyko wystąpienia resorpcji lub obnażeń korzeni. Ponadto zastosowanie biologicznych czynników wspomagających regenerację tkankową sprzyja również pogrubieniu dziąseł.

 

Wskazania do kortykotomii:

  • pacjenci z wadą na granicy  leczenia operacyjnego, ortognatycznego,
  • pacjenci ze zgryzem głębokim, bardzo przyśpiesza spłycenie zgryzu,
  • pacjenci z cienkim biotypem dziąsła, recesjami,
  • w sytuacji, gdy kość jest twarda i mało elastyczna, a zęby oporne na przesuwanie,
  • przesuwanie zębów w miejsca po ekstrakcjach przeprowadzonych wiele lat wcześniej.

Umów się na wizytę już dziś

Kompleksowe leczenie stomatologiczne w jednym miejscu

Atelier Uśmiechu
Atelier Uśmiechu
O Nas

Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

PKO Bank Polski SA
nr konta: 12 1020 1068 0000 1602 0346 3627

Nota Prawna | Polityka Prywatności

Metody Płatności
Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


MediRaty

raty