Korytkotomia Warszawa

Atelier Uśmiechu » Kortykotomia

Kortykotomia w Atelier Uśmiechu

Kortykotomia to skuteczna metoda wspomagająca leczenie ortodontyczne u pacjentów dorosłych. Celem zabiegu jest przyśpieszenie ruchów zębów i ich szybsze ustawienie się w prawidłowej pozycji.

Zabieg polega na zmniejszeniu oporów kostnych podczas przesuwania zębów w leczeniu ortodontycznym. Przyśpiesza planowany czas leczenia ortodontycznego.

Wykonuje się ją również u pacjentów, u których nie dochodzi do pożądanych przesunięć ortodontycznych w trakcie leczenia ortodontycznego. Decyzje o zastosowaniu tej metody podejmuje lekarz ortodonta.

Jak wygląda zabieg kortykotomii?

Zabieg kortykotomii może być wykonany selektywnie w konkretnym regionie jednego zęba lub w całym łuku zębowym.

Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, jest lekki, nie wiąże się z nasilonym bólem. Czas zabiegu w zależności od obszaru to około 40- 90 minut. W celu precyzyjnego zaplanowania zabiegu wykonywana jest tomografia 3D.

Kortykotomia może dotyczyć zarówno jednego zęba, jak również obejmować całe łuki zębowe szczęki i żuchwy. Zabieg kortykotomii musi być wykonany w trakcie leczenia ortodontycznego.

Rana po zabiegu, zabezpieczona usuwanymi po 10-14 dniach szwami, goi się szybko i zazwyczaj nie stwarza dużych dolegliwości bólowych.

Kortykotomia - dla kogo?

Kortykotomia jest szczególnie polecana u pacjentów, którzy mają tzw. cienkie dziąsła, zagrożonych występowaniem tzw. recesji dziąseł czyli odsłanianiem się szyjek zębowych. W wyniku zmniejszenia oporu kostnego podczas przesuwania zębów po kortykotomii, zmniejsza się ryzyko wystąpienia resorpcji lub obnażeń korzeni. Ponadto zastosowanie biologicznych czynników wspomagających regenerację tkankową sprzyja również pogrubieniu dziąseł.

Zabieg kortykotomii w Atelier Uśmiechu przeprowadzamy z wykorzystaniem bezpiecznego i precyzyjnego urządzenia Piezosurgera firmy Mectron.

 

Wskazania do kortykotomii:

  • pacjenci z wadą na granicy  leczenia operacyjnego, ortognatycznego,
  • pacjenci ze zgryzem głębokim, bardzo przyśpiesza spłycenie zgryzu,
  • pacjenci z cienkim biotypem dziąsła, recesjami,
  • w sytuacji, gdy kość jest twarda i mało elastyczna, a zęby oporne na przesuwanie,
  • przesuwanie zębów w miejsca po ekstrakcjach przeprowadzonych wiele lat wcześniej.

Atelier Uśmiechu

Atelier Uśmiechu

O Nas

Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

Nota Prawna | Polityka Prywatności

Metody Płatności

Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


MediRaty

raty