Usuwanie kamienia nazębnego Warszawa - Skaling zębów

Atelier Uśmiechu » Profilaktyka » Skaling zębów

Szukasz gabinetu, w którym wykonasz profesjonalne i bezbolesne usuwanie kamienia nazębnego w Warszawie? Zapraszamy do Atelier Uśmiechu! Wykonujemy skaling, który skutecznie oczyszcza zęby z osadu i płytki bakteryjnej. Efekt? Bielsze, gładsze i przede wszystkim czystsze zęby.

Usuwanie kamienia nazębnego Warszawa – na czym polega zabieg?

Skaling zębów przeprowadzany przez stomatologa pomaga usunąć z zębów kamień, który często pojawia się po wewnętrznej stronie zębów, tuż przy linii dziąseł. To trudno dostępne miejsce, dlatego nawet staranne czyszczenie szczoteczką i nitkowanie nie jest wystarczające, by pozbyć się stamtąd kamienia. W naszym gabinecie stomatologicznym  wykonujemy skaling ultradźwiękowy.

Procedura usuwania kamienia nazębnego nie jest zbyt skomplikowana, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania, aby wszystko przebiegło jak należy. Przed rozpoczęciem zabiegu higienistka dokładnie wyjaśnia, co zostanie wykonane, aby pacjent był na bieżąco z całością procedury. Następnie dentysta użyje specjalnych narzędzi, takich jak skaler ultradźwiękowy, aby usunąć kamień nazębny z powierzchni zębów. Po przyłożeniu ich końcówek do powierzchni zębów kamień odpada. W taki sposób można usunąć również kamień znajdujący się pod powierzchnią dziąseł (skaling poddziąsłowy wykonuje się z wykorzystaniem ultradźwięków). Następnym krokiem może być piaskowanie zębów i fluoryzacja, które składają się na pełny pakiet higienizacji zębów Warszawa.

W zależności od stopnia nagromadzenia kamienia oraz stanu uzębienia pacjenta, zabieg odkamieniania zębów może trwać od kilkunastu minut do kilku godzin.

Odkamienianie zębów Warszawa – wskazania do zabiegu

Zabiegi skalingu i piaskowania najlepiej jest wykonywać raz na pół roku. Ich regularne wykonywanie higienizacji pomoże zapobiegać odkładaniu się kamienia i rozwojowi próchnicy oraz chorób dziąseł. To również sposób na zadbanie o zdrowy, estetyczny wygląd zębów. Zabiegi higienizacji są szczególnie polecane osobom, które piją dużo herbaty i kawy lub palą papierosy, które szybko prowadzą do przebarwień.

Usuwanie kamienia nazębnego Warszawa Mokotów

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu usunięcia kamienia nazębnego w naszej klinice stomatologicznej w Warszawie. O Twoje zęby zadba tu profesjonalny Zespół, który tworzy przyjazną atmosferę podczas każdego zabiegu. Korzystanie ze skalingu, piaskowania i fluoryzacji polecamy nie tylko osobom, które już zauważyły u siebie kamień nazębny, ale również tym, którzy dbają o profilaktykę i wolą zapobiegać, niż leczyć. Oferujemy atrakcyjne ceny za pakiety higienizacyjne, obejmujące czyszczenie zębów z kamienia, usuwanie osadów i przebarwień oraz zabezpieczenie fluorem.

Atelier Uśmiechu

Atelier Uśmiechu

O Nas

Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

Nota Prawna | Polityka Prywatności

Metody Płatności

Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


MediRaty

raty