Fluoryzacja zębów Warszawa

Atelier Uśmiechu » Profilaktyka » Fluoryzacja zębów Warszawa

Chcesz zadbać o swoje zęby kompleksowo? Zapraszamy do znajdującego się w Warszawie Atelier Uśmiechu na zabiegi fluoryzacji. Dzięki profesjonalnym preparatom wzmocnimy Twoje szkliwo i zabezpieczymy je przed próchnicą. Skorzystaj z naszego pakietu higienizacji i ciesz się pięknym, zdrowym uśmiechem!

Fluoryzacja Warszawa – na czym polega zabieg?

Fluoryzacja to jeden z zabiegów wchodzących w skład pakietu higienizacji zębów Warszawa, obok skalingu i piaskowania, które wykonuje się w pierwszej kolejności. Na oczyszczoną w ten sposób powierzchnię zębów stomatolog nakłada preparaty zawierające związki fluoru – pierwiastka, który w małych ilościach ma korzystne działanie na zęby i kości. W ramach profilaktyki próchnicy wykonuje się fluoryzację, która wzmacnia szkliwo zębów i sprawa, że jest ono bardziej odporne na działanie kwasów znajdujących się w pożywieniu i bakterii. Fluoryzacja zmniejsza również tempo powstawania płytki nazębnej i zapobiega próchnicy.

Fluoryzacja zębów jest prostym i bezbolesnym zabiegiem. Po oczyszczeniu zębów dentysta nanosi na nie cienką warstwę pianki lub żelu zawierającego wysokie stężenie fluoru. Uwalniane z niego jony fluorkowe wnikają do szkliwa, powodując jego remineralizację.

Ile trwa zabieg fluoryzacji i czy jest bezbolesny?

Te dwa pytania bardzo często padają z ust Pacjentów. Dlatego też od razu odpowiadamy, że fluoryzacja zębów jest prostym i bezbolesnym zabiegiem. Po oczyszczeniu zębów dentysta nanosi na nie cienką warstwę pianki lub żelu zawierającego wysokie stężenie fluoru. Uwalniane z niego jony fluorkowe wnikają do szkliwa, powodując jego remineralizację. Cały proces nie jest długotrwały a Pacjent nie odczuwa po nim żadnych nieprzyjemnych dolegliwości.

Fluoryzacja zębów Warszawa – jakie przynosi korzyści?

Zabieg fluoryzacji pozwala wzmocnić szkliwo, chroni również przed nadwrażliwością zębów. Regularna fluoryzacja u dentysty może zmniejszyć ryzyko próchnicy nawet o 40%, dlatego warto wykonywać ją już od najmłodszych lat. Fluoryzacja zębów mlecznych zapobiega późniejszym problemom z zębami stałymi.

Fluoryzację zębów u dzieci warto przeprowadzać nawet co 3 miesiące, natomiast fluoryzację zębów u dorosłych zaleca się wykonywać raz na pół roku. Dokładne zalecenia zależą od indywidualnych skłonności do próchnicy – warto w tej sprawie skonsultować się ze stomatologiem.

Fluoryzacja jest zalecana osobom, które mają problem z próchnicą, noszą aparat ortodontyczny, przyjmują leki powodujące suchość w jamie ustnej, mają próchnicę początkową lub recesję dziąseł. Często wykonujemy też fluoryzację u dzieci, które trudno zachęcić do mycia zębów.

Komu zalecamy fluoryzację zębów?

Fluoryzacja jest zalecana osobom, które:

  • mają problem z próchnicą, 
  • noszą aparat ortodontyczny, 
  • przyjmują leki powodujące suchość w jamie ustnej, 
  • mają próchnicę początkową lub recesję dziąseł. 

Często wykonujemy też fluoryzację u dzieci, które trudno zachęcić do mycia zębów.

Przeciwwskazania do wykonania fluoryzacji

Chociaż sama fluoryzacja jest zabiegiem bardzo bezpiecznym zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych to istnieje kilka przeciwwskazań do jej wykonania. Zalicza się do nich astmę oskrzelową, zapalenie jamy ustnej, zapalenie dziąseł, a także stwierdzone u Pacjenta uczulenie na związki fluoru lub inne składniki występujące w wykorzystywanym do fluoryzacji preparacie. 

Fluoryzacja zębów Warszawa – zapraszamy do Atelier Uśmiechu

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu fluoryzacji w naszej klinice stomatologicznej w Warszawiezapewniamy atrakcyjne ceny na pakiety higienizacji. O prawidłowy przebieg zabiegów i dobre samopoczucie naszych pacjentów dba profesjonalny Zespół, który potrafi zmienić strach przed dentystą na szczery uśmiech. Postaw na profilaktykę zamiast leczenia i zadbaj o swoje zęby w Atelier Uśmiechu!

Umów się na wizytę już dziś

Kompleksowe leczenie stomatologiczne w jednym miejscu

Atelier Uśmiechu

Atelier Uśmiechu

O Nas

Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

PKO Bank Polski SA
nr konta: 12 1020 1068 0000 1602 0346 3627

Nota Prawna | Polityka Prywatności

Metody Płatności

Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


MediRaty

raty