Fluoryzacja zębów Warszawa

Atelier Uśmiechu » Profilaktyka » Fluoryzacja zębów Warszawa

Chcesz zadbać o swoje zęby kompleksowo? Zapraszamy do Atelier Uśmiechu na zabiegi fluoryzacji w Warszawie. Dzięki profesjonalnym preparatom wzmocnimy Twoje szkliwo i zabezpieczymy je przed próchnicą. Skorzystaj z naszego pakietu higienizacji i ciesz się pięknym, zdrowym uśmiechem!

Fluoryzacja Warszawa – na czym polega zabieg?

Fluoryzacja to jeden z zabiegów wchodzących w skład pakietu higienizacji zębów Warszawa, obok skalingu i piaskowania, które wykonuje się w pierwszej kolejności. Na oczyszczoną w ten sposób powierzchnię zębów stomatolog nakłada preparaty zawierające związki fluoru – pierwiastka, który w małych ilościach ma korzystne działanie na zęby i kości. W ramach profilaktyki próchnicy wykonuje się fluoryzację, które wzmacnia szkliwo zębów i sprawa, że jest bardziej ono bardziej odporne na działanie kwasów w pożywieniu i bakterii, a także zmniejsza tempo powstawania płytki nazębnej i zapobiega próchnicy.

Fluoryzacja zębów jest prostym i bezbolesnym zabiegiem. Po oczyszczeniu zębów dentysta nanosi na nie cienką warstwę pianki lub żelu zawierającego wysokie stężenie fluoru. Uwalniane z niego jony fluorkowe wnikają do szkliwa, powodując jego remineralizację.

Fluoryzacja zębów Warszawa – wskazania do zabiegu

Zabieg fluoryzacji pozwala wzmocnić szkliwo, chroni również przed nadwrażliwością zębów. Regularna fluoryzacja u dentysty może zmniejszyć ryzyko próchnicy nawet o 40%, dlatego warto wykonywać ją już od najmłodszych lat. Fluoryzacja zębów mlecznych zapobiega późniejszym problemom z zębami stałymi.

Fluoryzację zębów u dzieci warto przeprowadzać nawet co 3 miesiące, natomiast fluoryzację zębów u dorosłych zaleca się wykonywać raz na pół roku. Dokładne zalecenia zależą od indywidualnych skłonności do próchnicy – warto w tej sprawie skonsultować się ze stomatologiem.

Fluoryzacja jest zalecana osobom, które mają problem z próchnicą, noszą aparat ortodontyczny, przyjmują leki powodujące suchość w jamie ustnej, mają próchnicę początkową lub recesję dziąseł. Często wykonujemy też fluoryzację u dzieci, które trudno zachęcić do mycia zębów.

Fluoryzacja zębów Warszawa – zapraszamy do Atelier Uśmiechu

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu fluoryzacji w naszej klinice stomatologicznej w Warszawiezapewniamy atrakcyjne ceny na pakiety higienizacji. O prawidłowy przebieg zabiegów i dobre samopoczucie naszych pacjentów dba profesjonalny Zespół, który potrafi zmienić strach przed dentystą na szczery uśmiech. Postaw na profilaktykę zamiast leczenia i zadbaj o swoje zęby w Atelier Uśmiechu!

Atelier Uśmiechu

Atelier Uśmiechu

O Nas

Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

Nota Prawna | Polityka Prywatności

Metody Płatności

Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


MediRaty

raty