Licówki Warszawa

Atelier Uśmiechu » Licówki bez szlifowania

Licówki bez szlifowania w Atelier Uśmiechu

Licówki to sposób na osiągnięcie pięknego i naturalnego uśmiechu w krótkim czasie. Licówki bez szlifowania zwane licówkami „no-prep” to bardzo cienkie płatki porcelany (0,2-0,3 mm) wysokiej jakości, będące wynikiem najnowszych badań laboratoryjnych. Przyklejane są one przez lekarza protetyka na odpowiednio przygotowaną powierzchnię zębów. Są one jednym z najmniej inwazyjnych rozwiązań stomatologii estetycznej, bo nie wymagają szlifowania zęba. Cementowane są adhezyjnie bezpośrednio na nieoszlifowane zęby pacjenta. Proces zakładania licówek jest całkowicie bezbolesny, nie wymaga żadnego znieczulenia. Licówki Warszawa to usługa, którą oferujemy w naszym gabinecie Atelier Uśmiechu. Zachęcamy do zapisania się na konsultację i omówienie licówek bezpośrednio ze specjalistą. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, bezpośrednia rozmowa ze stomatologiem pomoże Ci. Umożliwiamy umówienie wizyty!

Trwałość i walory estetyczne są takie jak w przypadku klasycznych licówek porcelanowych.

Kiedy stosujemy licówki "no-prep", czyli licówki bez szlifowania?

Licówki “no-prep” bez szlifowania stosujemy w sytuacji powiększenia nietypowo małych zębów – korekty długości i szerokości, zamknięcia diastemy, czyli przerwy między zębami, korekty brzegów siecznych, poprawy koloru zębów oraz uzyskania perfekcyjnego efektu końcowego po leczeniu ortodontycznym.

Licówki bez szlifowania to nieinwazyjna metoda, która nie wymaga szlifowania zębów do przywrócenia piękna i blasku Twojemu uśmiechowi!

W gabinecie wykonujemy też licówki porcelanowe Warszawa.

Licówki bez szlifowania Warszawa - 4 kroki wykonania

  1. Konsultacja protetyczna

Chcesz mieć licówki bez szlifowania, ale nie wiesz, od czego zacząć? Wszystko rozpoczynamy od konsultacji protetycznej, podczas której specjalista protetyki sprawdza stan zębów, analizuje ustawienie zębów oraz zgryz. Wykonuje zdjęcie radiologiczne, aby sprawdzić stan kości i zębów. Analizuje sytuacje i to czy u danego pacjenta jest możliwość wykonania licówek bez szlifowania.

     2. Cyfrowy projekt uśmiechu

Na podstawie zdjęć fotograficznych wykonywana jest cyfrowa analiza estetyki uśmiechu. Lekarz protetyk analizuje i dobiera optymalny kształt, szerokości, długości zębów.

Dopasowuje uśmiech do twarzy pacjenta. To narzędzie, które pozwala zaplanować wygląd licówek oraz daje pacjentowi wizję przyszłego uśmiechu.

    3. Wax-up Mock-up

Na podstawie cyfrowego projektu uśmiechu, zdjęć, modeli w laboratorium protetycznym przygotowane się nawoskowanie kształty i wielkości przyszłych licówek, czyli wax-up. Na jego podstawie w gabinecie pacjent ma przymierzone przyszłe licówki w jamie ustnej poprzez zastosowanie tymczasowego materiału. Ten etap nazywany jest mock-up, czyli przymiarką przyszłego uśmiechu jeszcze przed wykonaniem pracy. Lekarz sprawdza pracę pod względem funkcjonalnym. Pacjent ostatecznie akceptuje wygląd przyszłego uśmiechu lub są dokonywane poprawki. Po akceptacji pracy przez pacjenta, pobierane są bardziej zaawansowane wyciski lub skan zębów, który trafia z powrotem do pracowni protetycznej, gdzie wykonywana jest ostateczna praca.

    4. Zakładanie licówek

Po około 2-3 tygodniach licówki są osadzane w jamie ustnej pacjenta. Zęby są w odpowiedni sposób przygotowywane do adhezyjnego przyklejania licówek bez szlifowania. Wizyta ta trwa od 2-6 godzin w zależności od ilości wykonywanych licówek. Wizyta jest bezbolesna, nie wymaga znieczulenia, pacjent od razu po wizycie może cieszyć się pięknym uśmiechem bez żadnych ograniczeń. Po kilku tygodniach zalecamy wizytę kontrolną.

Efekt? Zachwycający i wciąż naturalny uśmiech

Licówki “no prep” są szansą na szybkie uzyskanie wymarzonego uśmiechu, bez szlifowania zębów. Uśmiech wygląda naturalnie, a metoda jest dla pacjenta najbardziej komfortowa, ponieważ nie wymaga znieczulenia. Nasza klinika stomatologiczna Warszawa oferuje również inne usługi z obszarów takich jak na przykład:

Zachęcamy również do umówienia się na profilaktyczną konsultację. Stomatolog zbada uzębienie, oceni szkliwa, kształt zębów i przebarwienia. Wyjaśni szczegółowo proces ewentualnego leczenia i przywróci zdrowie i piękno Twojej jamy ustnej.

Atelier Uśmiechu

Atelier Uśmiechu

O Nas

Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

Nota Prawna | Polityka Prywatności

Metody Płatności

Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


MediRaty

raty