Porady

Profesjonalna higienizacja – jak przebiega i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Profesjonalna higienizacja – jak przebiega i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Profesjonalna higienizacja jamy ustnej to zabieg, który nie tylko wpływa na estetykę uśmiechu. Wykonuje się go bowiem w celu utrzymanie zdrowia dziąseł, zębów, jak i całej jamy ustnej. Sama wizyta u higienistki dentystycznej lub stomatologa nie tylko przynosi natychmiastowe korzyści, ale także zapobiega wielu późniejszym problemom.

Profesjonalna higienizacja – jakie zabiegi się na nią składają?

Podczas profesjonalnej higienizacji jamy ustnej przeprowadzane są zabiegi mające na celu usunięcie płytki i kamienia nazębnego oraz te, które mają za zadanie chronić i zabezpieczać zęby Pacjentów.

skaling – polega on na usuwaniu kamienia nazębnego z powierzchni zębów za pomocą specjalnego narzędzia oraz ultradźwiękowych urządzeń. Kamień nazębny powstaje w wyniku mineralizacji płytki nazębnej i może prowadzić do różnorodnych problemów zdrowotnych, takich jak próchnica czy choroby dziąseł. Skaling nie tylko zapobiega tym schorzeniom, ale także poprawia estetykę uśmiechu i jakość oddechu.

piaskowanie – podczas tego zabiegu, specjalna masa piaskowa jest pod ciśnieniem aplikowana na zęby, aby w efekcie usunąć nagromadzone osady, plamy i przebarwienia. Jest to delikatna procedura, która nie uszkadza szkliwa zębów, co czyni ją nie tylko skuteczną, ale także bezpieczną.

fluoryzacja – to zabieg polegający na aplikacji fluorku na powierzchnię zębów w celu wzmocnienia szkliwa i zapobiegania próchnicy. Regularne fluoryzacje przeprowadzane podczas wizyty u dentysty lub higienistki dentystycznej są skuteczną metodą profilaktyki próchnicy, zwłaszcza u osób narażonych na wysokie ryzyko wystąpienia tego schorzenia.

Zalety profesjonalnej higienizacji – znasz wszystkie?

Profesjonalna higienizacja niesie za sobą szereg korzyści dla Pacjenta:

  • eliminuje kamień nazębny i płytkę bakteryjną,
  • zapobiega rozwojowi próchnicy i paradontozy,
  • sprawia, że zęby stają się bardziej odporne na działanie szkodliwych kwasów i drobnoustrojów,
  • poprawia estetykę uśmiechu, usuwając przebarwienia i sprawiając, że zęby są jaśniejsze;

Warto również zaznaczyć, że regularne wizyty u higienistki i stomatologa sprawiają, że możliwe staje się wcześniejsze wykrycie ubytków, nawet tych niewidocznych wcześniej.

higienizacja zębów - Warszawa

Profesjonalna higienizacja – dla kogo?

Zabiegi higienizacyjne zalecamy wszystkim Pacjentom, ponieważ istnieje wiele czynników, które mogą sprzyjać tworzeniu się kamienia nazębnego. Do nich należą nawyki takie jak palenie tytoniu, spożywanie dużej ilości kawy i herbaty, czy też dieta bogata w węglowodany i nabiał. Dodatkowo, uwarunkowania genetyczne oraz nieodpowiednio wykonane uzupełnienia protetyczne również mogą być czynnikami sprzyjającymi powstawaniu kamienia nazębnego. Dlatego też, każdy, kto pragnie zadbać o zdrowie swojej jamy ustnej i uniknąć problemów związanych z kamieniem nazębnym, powinien regularnie poddawać się zabiegom higienizacyjnym.

Dlaczego warto umówić się na profesjonalną higienizację w naszym gabinecie?

Przychodząc do nas, możesz być pewien, że oddajesz zdrowie swojej jamy ustnej w ręce specjalistów z ogromną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Nasz zespół skrupulatnie dba o każdy szczegół, aby zapewnić Ci najlepszą opiekę stomatologiczną. Co więcej, nasze gabinety charakteryzuje przyjazna atmosfera oraz komfortowe warunki, które sprawiają, że wizyta u nas jest przyjemnym doświadczeniem. Co ważne, dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem oraz stosujemy bezpieczne preparaty najwyższej jakości, aby zagwarantować Ci skuteczność zabiegów oraz pełne bezpieczeństwo.

Zainteresowany? Na wizytę możesz umówić się telefonicznie 578-501-101 lub poprzez formularz kontaktowy.

Sprawdź ofertę: higienizacji zębów Warszawa. W Atelier Uśmiechu oferuje kompleksową opiekę stomatologiczną. poznaj szczegóły:

Atelier Uśmiechu

Atelier Uśmiechu

O Nas

Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

Nota Prawna | Polityka Prywatności

Metody Płatności

Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


MediRaty

raty