Porady

Implanty zębowe – nowoczesne rozwiązanie dla pięknego uśmiechu

Implanty zębowe – nowoczesne rozwiązanie dla pięknego uśmiechu

Zdrowy, piękny uśmiech jest oznaką nie tylko dobrego samopoczucia, ale także pewności siebie. Niestety, wiele osób boryka się z brakami w uzębieniu. Z pomocą przychodzi współczesna stomatologia, która oferuje rozwiązania, takie jak implant zębowy, pozwalające na odzyskanie pięknego uśmiechu i pełnej funkcjonalności jamy ustnej.

Odbudowa uzębienia za pomocą implantów zębowych

Implant zębowy to nic innego jak sztuczny korzeń, który jest wszczepiany do kości szczęki lub żuchwy. W porównaniu do protez zębowych implanty oferują trwalsze i bardziej naturalne rezultaty. Tkanka dziąsła oraz korzenie sąsiednich zębów pozostają nietknięte, co minimalizuje potrzebę ingerencji w zdrowe obszary jamy ustnej.

Procedura wszczepienia implantu stomatologicznego jest innowacyjnym zabiegiem, który umożliwia kompleksowe przywrócenie naturalnego wyglądu i funkcji zębów. Implant składa się z tytanowej śruby, która jest precyzyjnie wszczepiana w kość szczęki lub żuchwy. Stanowi on stabilną podstawę, na której umocowana jest korona protetyczna, doskonale imitująca zarówno kształt, jak i kolorystykę oryginalnego zęba.

Przeciwwskazania do wszczepienia implantu zębowego:

 • paradontoza;
 • nieustabilizowana cukrzyca (spowolnione gojenie ran);
 • choroba nowotworowa;
 • AIDS;
 • osteoporoza;
 • ciąża.

Dlaczego warto wybrać implanty zębowe?

Implanty zębowe są wykonane z bio kompatybilnych materiałów, takich jak tytan lub ceramika. Różne rodzaje implantów zębowych imitują naturalne zęby pod względem wyglądu i funkcji. Po ich wszczepieniu możemy normalnie jeść, mówić i śmiać się, nie martwiąc się o ich wytrzymałość.

Implanty zębowe są trwałe i mogą służyć przez wiele lat. W przeciwieństwie do protez ruchomych nie ma potrzeby ich wyjmowania i czyszczenia. To oszczędność czasu i wygoda dla pacjenta.

W miejscu, gdzie brakuje zęba, kość zaczyna się kurczyć. Wszczepienie implantów zębowych zapobiega temu procesowi, utrzymując zdrową strukturę kości szczęki lub żuchwy.

implanty-zebow

Wszczepienie implantów zębowych — jak wygląda proces?

Przed przystąpieniem do leczenia implantologicznego, pacjent przechodzi szczegółową konsultację stomatologiczną, podczas której oceniany jest ogólny stan zdrowia, jakość kości oraz higiena jamy ustnej. Na podstawie oględzin jamy ustnej, stomatolog Warszawa dobiera odpowiednie rodzaje implantów zębowych. Mogą to być implanty jednoczęściowe, które stosuje się w przypadku dobrego stanu kości i wystarczającej ilości miejsca. Drugim rodzajem są implanty dwuczęściowe, składające się ze korony i śruby, która jest wkręcana w kość.

Zabieg wszczepienia implantu zębowego jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście minut. Stomatolog nacina dziąsło, delikatnie przygotowuje otwór w miejscu po korzeniach zęba i wprowadza wybrany implant. Następnie zakłada kilka szwów chirurgicznych. Po tygodniu szwy zostają zdjęte.

Po upływie około 8-10 tygodni od implantacji, wszczep zostaje odsłonięty. Wtedy wybierana jest i umieszczana w kanale odpowiedniej długości czapeczka gojąca. Dzięki niej ostatecznie kształtowany jest kanał, który sięga od powierzchni tkanek miękkich do ramienia wszczepu.

Po trzech do sześciu miesięcy od zabiegu implant zęba zintegruje się już z kością. Wtedy lekarz wykonuje niewielki zabieg odsłonięcia dziąsła i kształtuje jego brzegi pod przyszłą koronę. Tymczasowo zaleca się założenie indywidualnej, wykonanej z żywicy lub prefabrykowanej, tytanowej czapeczki. To utrzymuje i nadaje kształt tkankom miękkim wokół przyszłego zęba, co ma ważny wpływ na estetyczny wygląd wszczepu. W tym czasie laboratorium protetyczne wykonuje koronę, most lub protezę. Na koniec wystarczy już tylko zamontować nowy ząb.

Przez niedługi czas po wszczepieniu należy przestrzegać określonej diety i unikać nacisków na implant. Potem większość pacjentów wraca do normalnego trybu życia.

Koszt implantów zębowych zależy od wielu czynników, takich jak liczba implantów potrzebnych do zastąpienia braków, rodzaj użytego materiału oraz ewentualnych dodatkowych zabiegów, jak np. leczenie przyzębia czy odbudowa kości.

Pielęgnacja implantów zębowych

Prawidłowa pielęgnacja implantów zębowych jest równie ważna, jak dbanie o naturalne zęby. Aby utrzymać implant zębowy w doskonałym stanie, pamiętaj o:

 • regularnym szczotkowaniu, używaj do tego miękkiej szczoteczki;
 • używaniu nici dentystyczne, co zapobiega powstawaniu kamienia i rozwojowi zapalenia dziąseł;
 • kontroluj kamień nazębny, który osadza się na implantach tak jak na naturalnych zębach;
 • używaj płynu do płukania ust, który działa bakteriobójczo i zapobiega powstawaniu płytki nazębnej;
 • regularnie odwiedzaj stomatologa, co najmniej raz na pół roku.

Implanty zębowe to niezwykle nowoczesne i skuteczne rozwiązanie dla osób borykających się z brakami w uzębieniu. Dzięki nim można odzyskać nie tylko piękny uśmiech, ale także pełnię funkcji żucia i komfortu psychicznego.

Atelier Uśmiechu

Atelier Uśmiechu

O Nas

Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

Nota Prawna | Polityka Prywatności

Metody Płatności

Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


MediRaty

raty