Usuwanie ósemek Warszawa - Ekstrakcja ósemki

Atelier Uśmiechu » Chirurgia » Usuwanie ósemek – Ekstrakcja ósemki Warszawa

Istnieje długa lista wskazań, które kwalifikują ząb mądrości do zabiegu, jakim jest usuwanie ósemek Warszawa. Osoby, które czeka ten zabieg, mogą zapoznać się z listą wskazań, przebiegiem oraz zaleceniami przed- i pozabiegowymi. Ekstrakcja ósemki jest rutynowym zabiegiem wykonywanym przy użyciu nowoczesnego i specjalistycznego sprzętu, co pozwala zachować wysoki komfort pacjenta. Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna Warszawa, w której lekarze specjalizujący się w stomatologii chirurgicznej przeprowadzają zabieg usuwania ósemek w sposób jak najmniej inwazyjny i redukujący ryzyko wystąpienia powikłań.

Wyrywanie ósemek Warszawa – lista wskazań

Ósemki mogą być przyczyną wielu dolegliwości w obrębie jamy ustnej. Dlatego w większości przypadków, zaleca się, a nawet konieczne jest wyrwanie ósemki. Do wskazań należy:

 • leczenie ortodontyczne – ósemki często uniemożliwiają wdrożenie terapii ortodontycznej, dlatego są usuwane przed jej rozpoczęciem;
 • trudność w zachowaniu prawidłowej higieny – położenie zęba, a także jego pozycja utrudnia dokładne szczotkowanie, co sprawia, że ósemki są wysoce narażone na pojawienie się kamienia nazębnego, stanów zapalnych, torbieli, próchnicy;
 • próchnica – leczenie zachowawcze ósemek jest utrudnione ze względu na nienaturalny wzrost zęba i niesie ze sobą wysokie ryzyko próchnicy wtórnej;
 • głęboka próchnica – ze względu na zakrzywione kanały leczenie kanałowe ósemek nie jest zalecane, ponieważ wiąże się z powikłaniami;
 • zatrzymanie w kości – może wywołać choroby zębopochodne;
 • nieprawidłowe wyrzynanie się zęba – jest to poważny sygnał do wyrwania ósemki, takie przypadki wywołują stany zapalne dziąseł i przyzębienia, brak reakcji może doprowadzić do wystąpienia infekcji ogólnoustrojowych, a także do chorób serca, nerek, stawów.

Ekstrakcja ósemki Warszawa – jak się przygotować?

Pacjenci nie muszą obawiać się długiej listy zaleceń przed zabiegowych. Należy pamiętać, aby odpowiednio się najeść, ponieważ nie będzie to możliwe do kilku godzin po usunięciu ósemki.

Usuwanie chirurgiczne ósemek Warszawa – jak przebiega zabieg?

Każdy zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej jest poprzedzony konsultacją z lekarzem. Podczas wizyty stomatolog przeprowadza wywiad z pacjentem oraz badanie wewnątrzustne. Następnie kieruje pacjenta na wykonanie zdjęcia pantomograficznego. W Atelier Uśmiechu dysponujemy nowoczesnym systemem radiografii cyfrowej, więc pacjent wykona zdjęcie na miejscu.

Zabieg usunięcia ósemki jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub pod narkozą, co zależy od stopnia skomplikowania. Sam zabieg nie trwa długo, a w trakcie pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Sposób, w jaki ósemka jest wyrywana, zależy od jej położenia. Ząb zatrzymany wymaga nacięcia, gdzie po odsłonięciu kości następuje dłutowanie zęba. Na koniec miejsce jest oczyszczane i zszywane nićmi. Jeśli ósemka jest widoczna, wystarczy delikatne nacięcie.

Usunięcie ósemki Warszawa – zalecenia po zabiegu

Po chirurgicznym usunięciu ósemki istotne są zalecenia. Wpływają one na gojenie się rany. Zapoznaj się z poniższymi punktami.

Bezpośrednio po zabiegu:

 • Nie jedz i nie pij
 • Trzymaj gazik w jamie ustnej do 20 minut po zabiegu
 • Nie płucz energicznie jamy ustnej przez co najmniej dwie doby

Przez kilka dni po zabiegu:

 • Nie pal papierosów oraz papierosów elektronicznych
 • Unikaj gorących i twardych potraw
 • Nie spożywaj alkoholu
 • Unikaj intensywnego wysiłku fizycznego
 • Dbaj o higienę jamy ustnej, nie szczotkuj miejsca ekstrakcji
 • Nie zażywaj aspiryny

Po ekstrakcji ósemki może pojawić się delikatny ból czasami obrzęk. Są to naturalne objawy po ekstrakcji, które szybko mijają. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić osłonę antybiotykową.

Usuwanie ósemki Warszawa, gdzie wyrwać zęba?

Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna z szerokim portfolio usługowym. Nasz Zespół lekarzy, higienistek i asystentek stomatologicznych dba o piękny i zdrowy uśmiech pacjentów, bez bólu i dyskomfortu. Usuwanie ósemek Warszawa to zabieg, który możesz wykonać w naszej Klinice.

W ramach naszych usług znajduje się również:

Atelier Uśmiechu

Atelier Uśmiechu

O Nas

Atelier Uśmiechu to klinika stomatologiczna na warszawskim Mokotowie. Wyróżnia nas jakość świadczonych usług i doświadczony zespół lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii. Stosujemy wyłącznie najlepsze materiały i nowoczesny sprzęt na światowym poziomie.

Nota Prawna | Polityka Prywatności

Metody Płatności

Gotówka, Karta, Przelew, Raty, Paydent- płatność odroczona na 30 dni


MediRaty

raty